simracingWIRTUALNE

Simracerzy wjadą na Nürburgring – wśród nich Fajdek oraz Urbaś

Przed nami najtrudniejszy tor w zestawieniu – przed nami wyścigi na Nürburgring! W niedzielnym wyścigu udział swój zapowiedzieli Paweł Fajdek oraz Marcin Urbaś.

W ten weekend rywalizacja wyścigów simracingowych odbędzie się na niemieckim torze Nürburgring, który uznawany jest za jeden z najtrudniejszych torów na świecie.

 Przed nami kolejny weekend pełny motorsportowych emocji w ramach CANAL+ DTM & GT3 Series. Dzisiejszy oraz niedzielny wyścig odbędzie się na niemieckim torze Nürburgring, który przez profesjonalnych kierowców uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie, przez niektórych nazywany nawet “zielonym piekłem”. Wszystko za sprawą wielu mocnych zakrętów oraz kilku pułapek, które nie pozwalają nawet na chwilę oddechu.

Informacje o torze:

Lokalizacja: Niemcy, Nürburg, Nadrenia-Palatynat
Długość: 5.148 km
Ilość zakrętów: 16

Serie korzystające z toru:

ADAC GT Masters, ADAC SimRacing Expo, ADAC Truck Grand Prix, ADAC TOTAL, 24-Hour Race, DTM, GT World Challenge Europe

W piątek, jako pierwsze na tor wyjadą samochody z klasy DTM. W klasyfikacji generalnej na fotelu lidera zasiada Dominik Blajer z DV1 TRITON Racing, który posiada prawie 200 punktów przewagi nad Konradem Żerebiecem z Carboner Racing Team. Jako trzeci w ogólnej tabeli plasuje się Kamil Putoń z Together Esports Racing, tracący zaledwie siedem punktów do Żerebieca.

W prekwalifikacjach do piątkowego wyścigu najszybszy był Dominik Blajer, który przyzwyczaił nas do zajmowania najwyższej pozycji w wyścigach w klasie DTM. Jednak zaraz za nim uplasował się Przemek Lemanek, również reprezentujący DV1 TRITON Racing, który w przygotowując się do dzisiejszego wyścigu przejechał aż 302 okrążeń.

W niedzielę na tor wyjadą samochody klasy GT3. W klasyfikacji generalnej pierwsze dwa miejsca piastują zawodnicy DV1 TRITON – Jakub Charkot oraz Dominik Blajer. Oprócz kierowców wyłonionych w prekwalifikacjach udział wezmą sportowcy – Paweł Fajdek, który brał już udział w zeszłym tygodniu w wyścigu oraz debiutujący w serii Marcin Urbaś – lekkoatleta, 2-krotny Olimpijczyk i medalista Mistrzostw Europy.

Piątkowy wyścig rozpocznie się o godzinie 18:30 a niedzielny o 17:30 i będzie je można oglądać na antenie nSport+. Dla fanów czterech kółek, którzy chcą obejrzeć zawody w internecie, zapraszamy na stronę nSport+ na Facebooku. Seria wyścigów jest realizowana wspólnie przez agencję gamingową Fantasyexpo i Republic of Simracers. Wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisania się do zawodów dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close