WIRTUALNE

Porsche Esports Supercup – pierwszy globalny wirtualny puchar jednego producenta

Porsche wzbogaca swoje markowe serie zawodów sportowych o wirtualne mistrzostwa świata „Porsche Esports Supercup”. Hasło „Supercup” nawiązuje do najwyższej kategorii markowych pucharów Porsche, podkreślając międzynarodowy format i znaczenie nowej serii wyścigów online. Producent sportowych samochodów organizuje ją wspólnie z iRacing. Rzeczywisty odpowiednik wirtualnych mistrzostw – puchar Supercup – już od 25 lat stanowi arenę zmagań najlepszych kierowców ścigających się Porsche 911 GT3 Cup.

W serii 10 wyścigów online zmierzy się 40 zawodników, którzy pomyślnie przeszli globalny proces kwalifikacji. Pierwsza runda wystartuje 13 kwietnia w cyfrowej wersji ośrodka Barber Motorsport Park w Alabamie (USA). Finałowy wyścig odbędzie się 28 września na torze Circuit Monza we Włoszech. W mistrzostwach przewidziano pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Uzupełniając nasze cenione serie markowych pucharów Porsche o rywalizację w wyścigach e-sportowych, poszerzamy swój zasięg w świecie sportów motorowych i pozwalamy wirtualnym kierowcom dołączyć do globalnej rodziny Porsche Motorsport” – mówi Fritz Enzinger, szef Porsche Motorsport.

Porsche Esports Supercup to globalne mistrzostwa, w których każdy liczący się wirtualny zawodnik będzie próbował wygrać w trakcie swojej kariery. Proces kwalifikacji przeszli wyłącznie zawodnicy o wyjątkowo wysokich umiejętnościach. Będziemy świadkami bardzo zaciętych wyścigów” – dodaje Marco Ujhasi, menedżer ds. e-sportu w Porsche Motorsport.

Wspólne wyróżnienia sportowców
Porsche uhonoruje mistrza Porsche Esports Supercup także podczas tegorocznej gali „Noc mistrzów”, zorganizowanej dla uczczenia sukcesów, jakie zespoły i kierowcy odnoszą w sporcie motorowym. W rezultacie Porsche będzie pierwszym znaczącym producentem samochodów, który doceni osiągnięcia wirtualnych zawodników na tej samej imprezie, co ich odpowiedników z „prawdziwego” świata.

Serce Porsche bije dla motorsportu. Poprzez e-sport możemy podzielić się tą pasją ze znacznie szerszą publicznością – a przy okazji stworzyć wyjątkową społeczność fanów e-sportu oraz sportu motorowego” – mówi Kjell Gruner, wiceprezes Porsche ds. marketingu.

Partnerstwo z iRacing
W celu organizacji mistrzostw Porsche nawiązało współpracę z iRacing – wiodącym dostawcą realistycznych symulacji wyścigów w internecie, który od 2004 r. działa na zasadach subskrypcji online. Format wyścigów powstał z myślą o stworzeniu warunków dla zaciętej rywalizacji na każdym etapie sezonu. Każde z 10 wydarzeń online składa się z sesji kwalifikacyjnej, wyścigu sprinterskiego i wyścigu głównego.

Zapaleni widzowie mogą śledzić na żywo wszystkie 10 rund Porsche Esports Supercup na YouTubie (www.youtube.com/iracing-esports-network), Facebooku (www.facebook.com/iracing) oraz w serwisie Twitch (www.twitch.tv/iracing).

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close