WIRTUALNE

Miko Marczyk globalnym ambasadorem drugiej rundy wirtualnego rajdu ŠKODA Motorsport eChallenge

‍20 maja wystartuje wirtualny Rajd Australii, będący drugą rundą zawodów zorganizowanych w ramach ŠKODA Motorsport eChallenge. Pierwszą rundę stanowił zakończony frekwencyjnym sukcesem kwietniowy Rajd Argentyny. Globalnym ambasadorem zmagań na trasach Australii został Miko Marczyk, aktualny Rajdowy Mistrz Polski. Do rywalizacji opartej na popularnej platformie DiRT Rally 2.0™ mogą włączyć się wszyscy amatorzy sportów motorowych i gier wideo, którzy chcą sprawdzić swoich sił w starciu z profesjonalnymi rajdowymi kierowcami siedząc za sterami modelu ŠKODA FABIA Rally2 evo.Kolejnym wydarzeniem w ramach ŠKODA Motorsport eChallenge jest wirtualny Rajd Australii, zaplanowany na dni 20-24.05.2020. Miko Marczyk obejmuje podczas tego rajdu prestiżową rolę ambasadora wydarzenia. Miko jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców rajdowych ostatnich lat. Przez dwa sezony startów w zespole ŠKODA Polska Motortsport wykazał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami i niesamowitą wolą walki, które zaowocowały najwyższym miejscem na podium Rajdowych Mistrzostw Polski w 2019 roku.

– W związku ze zbliżającą się 2 rundą ŠKODA eChallenge odczuwam wiele pozytywnych emocji. Wraz z Olivierem Solbergiem, synem Mistrza Świata WRC Petera Solberga i Sebastianem Bedoret zostałem globalnym ambasadorem ŠKODA Motorsport eChallenge. Po ostatnim wirtualnym rajdzie zostałem wytypowany przez zespół fabryczny do reprezentowania światowych barw ŠKODA – to dla mnie wielkie wyróżnienie. W pierwszej rundzie do zawodów zgłosiło się prawie 4000 zawodników. Chciałbym zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie i do wspólnej rywalizacji. Tym razem spotkamy się na trasach Rajdu Australii. Zawody rozpoczynają się w środę i kończą w niedzielę – komentuje Miko Marczyk.

Pierwsza runda ŠKODA Motorsport eChallenge zorganizowanego w odpowiedzi na zawieszenie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród graczy na całym świecie. W premierowym Rajdzie Argentyny do walki stanęło prawie 4000 graczy nie tylko z Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych. Na wirtualnych rajdowych trasach zawodnicy mogli zmierzyć się nie tylko z innymi amatorami gier wideo, ale także z zawodowymi kierowcami. Do rywalizacji stanęli m.in.: aktualny Rajdowy Mistrz Polski Miko Marczyk i inni profesjonalni kierowcy, tacy jak: Chris Ingram, Pontus Tidemand, Oliver Solberg, Martin Koči czy Petr Semerád.

Rajd Australii online odbędzie się w dniach 20-24.05.2020 i jest dostępny dla wszystkich graczy zarejestrowanych na platformie DiRT Rally 2.0, firmy Codemasters na PC z systemem Microsoft Windows®, PlayStation®4 i Xbox One® POD LINKIEM (nazwa klubu: SKODA ECHALLENGE). Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z porad inżynierów ŠKODA Motorsport, którzy podpowiedzą jak najlepiej przygotować wirtualny model ŠKODA FABIA Rally2 evo do startu. Zoptymalizowana konfiguracja oddająca realistycznie ustawienia rajdowego samochodu jest także dostępna POD LINKIEM.

Patronite

Komunikacji eChallenge ŠKODA Motorsport w mediach społecznościowych będzie towarzyszył hashtag #beatSKODAACES. Dotychczasowe treści związane z pierwszą edycją eChallange dotarły do ponad 2,5 miliona fanów ŠKODA Motorsport na całym świecie. Całe wydarzenie zostanie zarejestrowane w formie video podsumowującego zmagania graczy i rajdowców z całego świata.

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *