Formuła EsimracingWIRTUALNE

Lotterer i Jani z punktami po wirtualnej „domowej” rundzie Formuły E w Berlinie

Podczas debiutu berlińskiej rundy w kalendarzu Mistrzostw Formuły E ABB „Race at Home Challenge” (z ang. wyścig w domu) André Lotterer (Niemcy) i Neel Jani (Szwajcaria) zdobyli dla zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche kolejne punkty. Lotterer zajął siódme miejsce, zyskując 6 punktów w tabeli kierowców, a jego kolega z zespołu Neel Jani został sklasyfikowany jako dziesiąty i otrzymał 1 punkt. Oficjalne wyniki piątej rundy zostały opublikowane dopiero w niedzielę.

W kwalifikacjach Lotterer i Jani zajęli, odpowiednio, ósme i dziewiąte miejsce. W przeciwieństwie do zeszłotygodniowej rundy Lotterer zdołał uniknąć wszelkich wypadków w fazie otwarcia, a następnie przejechał wyścig niemal wolny od incydentów. Jani spadł o kilka pozycji, gdy kierowca bolidu przed nim stracił panowanie nad swoim pojazdem, ale później walczył o odrobienie strat. Obecnie Szwajcar pozostaje najwyżej sytuowanym w tabeli przedstawicielem ekipy Formuły E TAG Heuer Porsche – plasuje się na 8. miejscu, z 25 zgromadzonymi punktami. Lotterer ma 12 punktów i zajmuje 13. miejsce. W klasyfikacji zespołowej duet okupuje 6. pozycję (łącznie 37 punktów).

W wyścigu dla kierowców symulatorów i influencerów, który odbywa się niezależnie od rywalizacji zawodników Formuły E, Marius Golombeck (Niemcy) zaprezentował wysoką formę. W swoim drugim występie w tym sezonie został najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Porsche, zajmując piąte miejsce.

Wypowiedzi po wyścigu:

Marco Ujhasi (menedżer Porsche Motorsport ds. esportu): „To miłe, gdy obaj zawodnicy kończą wirtualny wyścig w Berlinie – na naszej ojczystej ziemi – z punktami. W kwalifikacjach André i Neel znaleźli się w pierwszej dziesiątce, co zapewniło im dobre pozycje startowe w samym wyścigu. Rywalizacja przebiegała bez żadnych istotnych incydentów. Po starcie Neel stracił kilka pozycji, ale potem wykazał ducha walki. Zdobyty punkt był dla niego wynagrodzeniem. André zaprezentował bezbłędny występ i ukończył wyścig na siódmym miejscu. Marius Golombeck po raz kolejny zademonstrował swój talent, zdobywając porządne piąte miejsce w kategorii »Challenger Grid«. To wspaniale, że Berlin jest teraz częścią wirtualnego kalendarza Formuły E. Kierowcy dobrze bawili się na tamtejszym torze”.

Neel Jani (Porsche 99X Electric nr 18): „Startowałem z dziewiątego miejsca, ostatecznie zdobyłem jeden punkt. W każdym wyścigu Formuły E decydująca jest pierwsza tura. Sytuacja po starcie nie była łatwa. Utknąłem za Oliverem (Turveyem) po tym, jak jego bolid tuż przede mną wpadł w poślizg. Straciłem przez to kilka miejsc, ale udało mi się odrobić straty”.

André Lotterer (Porsche 99X Electric nr 36): „Zająłem siódme miejsce, zdobyliśmy kolejne punkty. Pierwsze okrążenia były dość chaotyczne, ale przejechałem je całkiem nieźle. W trakcie wyścigu odbyłem kilka starć z Maxem (Güntherem), później skoncentrowałem się jednak na wyścigu. Udało mi się obronić to siódme miejsce aż do mety. Ogólnie swój występ uważam za udany”.

Informacje na temat „Race at Home Challenge”
Wirtualne wyścigi Formuły E odbywają się co tydzień aż do wielkiego finału 7 czerwca – jako zamiennik standardowych rund w ramach Mistrzostw Formuły E ABB FIA 2019/2020, które przełożono z powodu trwającego kryzysu. Każda transmisja na żywo rozpoczyna się o 16:30 (CEST). W ramach serii „Race at Home Challenge” o wirtualne punkty na symulatorach walczą wszyscy 24 zawodnicy z regularnych mistrzostw. Wyścigi odbywają się na realistycznej platformie symulacyjnej rFactor2. Osobno rywalizują kierowcy symulatorów oraz influencerzy. Dzięki inicjatywie „Race at Home Challenge” Mistrzostwa Formuły E ABB FIA wspierają organizację opieki nad dziećmi UNICEF, która otrzymuje darowizny zebrane podczas wyścigów.

 

Informacja prasowa

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close