simracingWIRTUALNE

Job wygrywa domowe wyścigi „u siebie”, Rogers awansuje na szczyt rankingu

Podwójne zwycięstwo Sebastiana Joba (Red Bull Racing Esports) w trzeciej rundzie pucharu Porsche TAG Heuer Esports Supercup 2020: brytyjski kierowca symulatorów zdominował liczącą 38 zawodników stawkę i wygrał oba wyścigi na swoim ojczystym terytorium, na torze Donington Park. Dwa emocjonujące starcia na internetowej platformie symulacyjnej iRacing zaowocowały szeregiem zmian w tabeli punktowej. Zeszłoroczny mistrz Joshua Rogers (VRS Coanda Simsport) z Australii ukończył główny wyścig – za kierownicą swojego wirtualnego Porsche 911 GT3 Cup o mocy 485 KM – na drugim miejscu i jest teraz nowym liderem serii.

Początek 15-minutowego wyścigu sprinterskiego okazał się decydujący. Startując z drugiego pola, 20-letni Job na drugim zakręcie przecisnął się obok Alejandro Sáncheza (Hiszpania/MSI eSports) i wysunął się na prowadzenie. Dalej na widzów czekała porywająca akcja – walkę o trzecie miejsce toczyli Ricardo Castro Ledo (Portugalia/VRS Coanda Simsport) i zwycięzca barcelońskiej rundy Maximilian Benecke (Niemcy/Team Redline). Na jedenastym okrążeniu Benecke w końcu przypuścił atak i wyprzedził Portugalczyka. Ostatecznie Rogers zajął w sprincie piąte miejsce.

W głównym wyścigu Porsche TAG Heuer Esports Supercup na wirtualnym torze wyścigowym na południowy zachód od Nottingham Sebastian Job znów świętował zwycięstwo – tym razem prowadził od początku do końca. Kierowca z ekipy Red Bull Racing Esports odjechał rywalom natychmiast po starcie, unikając w ten sposób przepychanek wśród rywali. „To podwójne zwycięstwo jest naprawdę wspaniałe, zwłaszcza po drobnym pechu, jaki przytrafił mi się w Barcelonie. Moje czasy okrążeń w obu wyścigach były bardzo równe – i to okazało się kluczem do sukcesu. Następna w kalendarzu jest runda w Le Mans. Z niecierpliwością na to czekam, szczególnie na te długie proste i pojedynki polegające na jeździe tuż za rywalem, w jego tunelu aerodynamicznym, do których tam dochodzi” – podsumował Job.

Po burzliwym pierwszym okrążeniu Sánchez, Rogers, Ledo i Tommy Østgaard (Norwegia/VRS Coanda Simsport) uformowali kwartet podążający za liderem. Sánchez ścigał Joba aż do dziewiątego okrążenia, gdy wyprzedził go Rogers. 20-latek obronił drugie miejsce i był usatysfakcjonowany swoim występem: „Dzisiaj przede wszystkim zależało mi na zdobyciu punktów. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu głównego wyścigu. Oczywiście po wyprzedzeniu Alejandro Sáncheza i awansie na drugie miejsce chciałem objąć prowadzenie. Sebastian Job okazał się jednak zbyt mocny i szybko, miarowo pokonywał kolejne okrążenia„.

Zajmując w głównym wyścigu trzecie miejsce, Sánchez wywalczył drugie tego dnia podium. „Długo utrzymywałem się na drugim miejscu, a Joshua Rogers podążał za mną. Był jednak o około 0,2 sekundy szybszy na okrążeniu, było więc tylko kwestią czasu, nim mnie wyprzedzi. Przez kilka kółek udawało mi się odpierać jego ataki, ale potem musiałem ustąpić. Jestem w pierwszej dziesiątce generalki i tam chciałbym zostać” – stwierdził Sánchez. Czwarte miejsce zajął Østgaard przed piątym Ledo.

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunął się Joshua Rogers (161 punktów). Esportowiec z Coanda Simsport wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale cztery z sześciu wyścigów ukończył w pierwszej piątce. Sebastian Job zajmuje drugie miejsce, z wynikiem 155 punktów. Trzeci jest Østgaard – do Brytyjczyka brakuje mu 20 punktów. Kolejna podwójna runda Porsche TAG Heuer Esports Supercup odbędzie się na wirtualnym torze Circuit de la Sarthe w Le Mans. Legendarny obiekt na północnym zachodzie Francji ugości czwarte wydarzenie światowych mistrzostw Porsche Esports 2020 w sobotę, 20 czerwca.

Wyniki:

Donington Park, wyścig sprinterski
1. Sebastian Job (Wielka Brytania/Red Bull Racing Esports)
2. Alejandro Sánchez (Hiszpania/MSI eSports)
3. Maximilian Benecke (Niemcy/Team Redline)
4. Ricardo Castro Ledo (Portugalia/VRS Coanda Simsport)
5. Joshua Rogers (Australia/VRS Coanda Simsport)

Donington Park, wyścig główny
1. Sebastian Job (Wielka Brytania/Red Bull Racing Esports)
2. Joshua Rogers (Australia/VRS Coanda Simsport)
3. Alejandro Sánchez (Hiszpania/MSI eSports)
4. Tommy Østgaard (Norwegia/VRS Coanda Simsport)
5. Ricardo Castro Ledo (Portugalia/VRS Coanda Simsport)

Rankingi po 3 z 10 wydarzeń
1. Joshua Rogers (Australia/ VRS Coanda Simsport), 161 punktów
2. Sebastian Job (Wielka Brytania/Red Bull Racing Esports), 155 punktów
3. Tommy Østgaard (Norwegia/VRS Coanda Simsport), 135 punktów

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close