DiRT Rally 2.0 CupWIRTUALNE

Zacięta walka podczas inauguracji trzeciego sezonu DiRT Rally 2.0 Cup!

Zacięta walka podczas inauguracji trzeciego sezonu DiRT Rally 2.0 Cup!

Pierwsza runda trzeciego sezonu DiRT Rally 2.0 Cup już za zawodnikami. Nowy system rozgrywek, więcej klas oraz dwuetapowe rajdy sprawiły, że walka była jeszcze bardziej ekscytująca niż w poprzedniej rywalizacji.

Na start kierowcy mierzyli się z trasami Rajdu Monte Carlo. Na niezwykle wymagających asfaltowo-śnieżnych oesach najlepszy okazał się Kacper555. Zawodnik w Skodzie Fabii WRC nie miał jednak łatwego zadania. O ile pierwszy etap wygrał z przewagą ponad piętnastu sekund, o tyle na drugim drugiego kierowcę zostawił za sobą jedynie o sekundę. Po piętach mocno deptał mu najszybszy w klasie R5 Rafix656. Najniższy stopień podium wywalczył drugi w stawce R5: TFox.

Podium klasy WRC uzupełnili kierowcy z miejsc 4-5 w klasyfikacji generalnej. Maretzky1983 w Subaru Imprezie był szybszy od Slotnika w Skodzie Fabii. Szósty w generalce ArthuD2 w Volkswagenie Polo R5 uzupełnił podium swojej klasy.

W nowo utworzonej klasie N4/R4 bezkonkurencyjny okazał się Kabaneiro, który pokonał Mateusza Gołowacza i Scarf-Szalika. Cała trójka skorzystała z Mitsubishi Lancerów Evo X. W klasie R2 najlepszy był Benek2301, który nie zostawił żadnych szans ForzaKubica i Fliksol_V1. Czołowa dwójka używała Peugeota 208 R2, a trzeci z zawodników Opla Dama R2.

W grupie A czołową trójkę utworzyli Wojtek.P82, VBR 82mai82 i Kipi. Kierowcy od tego sezonu mogą rywalizować także w klasie Kit Car i H3RWD. W autach z napędem na przód na podium stanęli Buqtbg, KramerMac i Reymalone. W tylnonapędowych konstrukcjach w czołowej trójce znaleźli się Gifomaniak, Godl1ke i Rafiozo. Wśród debiutantów najlepsi byli Fliksol_V1 w R2 oraz DycioRC w N4/R4.

Obecnie kierowcy rywalizują na trasach Rajdu Dolnośląskiego.


Szczegółowe wyniki
Materiały video, zdjęcia i komentarze zawodników – grupa na fb

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *