RAJDYWIRTUALNEWRC

Trzech Polaków w finałach WRC eSports!

Trzech Polaków w finałach WRC eSports!

Trzeci sezon WRC eSports dobiega powoli końca. Zostały rozegrane już wszystkie rajdy z sezonu zasadniczego, a przed nami już tylko finał, w którym weźmie udział trzech Polaków! Patryk Gerber i Nikodem Wiśniewski, oraz „TX3 GTKRYSSPAPL”, który zajął ósmą pozycje w klasyfikacji punktowej. Patryk i Nikodem, zdobyli dzikie karty umożliwiające im udział w tej imprezie. Finał WRC eSports będzie rozgrywany w czasie trwania Rajdu Niemiec, czyli już w przyszłym tygodniu!

Z sezonu zasadniczego do finału kwalifikuje się 8 osób z najlepszym dorobkiem punktowym. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywało się przez udział w wirtualnych rajdach. Na jedną rundę składał się super oes i tzw. „epicki” odcinek, czyli bardzo długa próba, dużo dłuższa od pozostałych oferowanych przez grę. Dodatkowo w tym roku wprowadzono dzikie karty, które można zdobyć na eventach organizowanych przez WRC i Red Bulla.

Pierwszy sezon wygrał Niklas “Johnson” Krellenberg, a drugi Lohan “TX3_NEXL” Blanc. Obaj zgarnęli za wygraną drogową wersję Hyundaia i20.

Patryk Gerber

Podczas zawodów na Nurburgringu odbył się jeden z eventów, gdzie ja i Nikodem Wiśniewski zapewniliśmy sobie dzikie karty na finał 3 sezonu WRC eSports. Nie jestem faworytem, ale mogę być czarnym koniem bo tempo nie jest złe, a doświadczenie w takich eventach mam duże w porównaniu do większości zakwalifikowanych zawodników. Finał będzie zupełnie inny niż sezon zasadniczy w czym upatruję swojej szansy.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
Close