WIRTUALNE

Dominik Blajer będzie bronił pozycji lidera na wirtualnym torze w Salzburgu

 Po dwóch rundach Mistrzostw Polski Digital Motorsport zdecydowanym liderem jest Dominik Blajer z zespołu DV1 Triton Racing. Drugi w klasyfikacji generalnej Mateusz Tyszkiewicz, reprezentujący team Actina Pact, ma do niego 44 punkty straty. Czołówkę zamyka Wojciech Bobrowicz, kolega Blajera z zespołu.

Do tej pory kierowcy uczestniczący w cyklu znanym też pod nazwą Porsche Esports Sprint Challenge Poland ścigali się już na wirtualnych obiektach Silesia Ring oraz Slovakiaring. Dwa z czterech wyścigów wygrał Dominik Blajer. Na każdym torze w drugim wyścigu odwracana jest kolejność pierwszej dziesiątki zawodników – zwycięzca musi więc startować z 10. pozycji i jest mu trudniej wyprzedzić wszystkich rywali. W tych drugich wyścigach lider zajął odpowiednio 6. i 4. miejsce.

Teraz zaliczane do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego mistrzostwa przeniosą się do Austrii. W środę 29 lipca kierowcy zmierzą się na liczącym 4225 metrów, przypominającym agrafkę torze Salzburgring. Jedna z prostych liczy aż 750 metrów, będzie więc gdzie rozpędzić cyfrowe wersje wyścigowego modelu Porsche Cayman GT4 Clubsport.

W kolejnych rundach esportowcy będą się ścigać na węgierskim Hungaroringu i czeskim Autodromie Most, by wreszcie 9 września zakończyć mistrzostwa na Torze Poznań. Zwycięzca całej rywalizacji będzie nagrodzony tytułem Mistrza Polski, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej dostanie zaproszenie do udziału w programie Porsche on Track w ramach Porsche Experience w Porsche Experience Center Silesia Ring. Prekwalifikacje do trzech ostatnich wyścigów będą jeszcze otwarte, można się zapisywać na stronie http://www.porscheesports.pl/. Nowością są wyścigi Fun Race (dzień przed każdym wyścigiem), w których może wziąć udział każdy zarejestrowany i zgłoszony do rundy kierowca.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły na stronie https://porscheesports.pl/#/how-to). Wyścigi są transmitowane na żywo na kanale Eleven Sports oraz na profilach społecznościowych Eleven Sports (Facebook i YouTube) i Polskiego Związku Motorowego (Facebook).

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *