F1TestyTesty F1 Barcelona

Dzień niespodzianek i walki z czasem – Podsumowanie trzeciego dnia testów

Trzeci dzień testów przedsezonowych w Barcelonie stał pod znakiem niespodzianek i walki z czasem.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Danił Kvyat, który z wynikiem 1:17.704 uplasował się na pierwszym miejscu tabeli. Rosyjski kierowca Scuderii Toro Rosso przejechał 137 kółek, zajmując w tej kwestii drugą lokatę na dziś.

Drugi czas w klasyfikacji to również kolejna niespodzianka. Kimi Raikkonen w bolidzie Alfa Romeo Racing stracił zaledwie 0.058 sekundy do najlepszego wyniku Kvyata. „Iceman” wygrał jednak z Rosjaninem w kwestii przejechanych okrążeń, których naliczono mu 138.

Jeszcze jedynie dwóch kierowców w trakcie dzisiejszego dnia przebiło barierę 100 okrążeń. Tradycyjnie dużą ilość kółek wykonał Sebastian Vettel, tym razem przejechał ich 134. Ostatecznie najlepsze zmierzone okrążenie Niemca wynosiło 1:18.350, co dało mu czwartą lokatę.

Ostatnim kierowcą, który pokonał trzycyfrową ilość okrążeń był Max Verstappen. Holender w bolidzie zespołu Red Bull Racing przejechał 109 okrążeń, a najlepsze z nich 1:18.787, dało mu piątą lokatę. Najwięcej okrążeń dla zespołu jednak zaliczyli kierowcy Mercedesa, którzy w sumie pokonali aż 182 okrążenia, choć dziś nie można brak na poważnie ich czasów okrążeń, które dały im zaledwie 11 i 12 pozycję.

Wielkie oczekiwanie dotyczyło startu bolidu zespołu ROKiT Williams Racing. Ostatecznie po pięciu opuszczonych sesjach treningowych zespołowi z Grove udało się wypuścić nowy bolid FW42 na tor. Za kierownicą zasiał debiutant – George Russel, który pokonał dziś 23 okrążenia w ciągu popołudniowej sesji. Czas Brytyjczyka wypada jednak bardzo słabo w porównaniu do reszty stawki, lecz dzisiejsze testy nie były skierowane względem tempa, a zapewne wytrzymałości bolidu.

Większe problemy dziś miał Romain Grosjean, który aż dwa razy musiał zatrzymywać swój bolid na torze. Francuz jednak będzie miał okazję na odpracowanie swoich godzin, ponieważ otrzymał dodatkową sesję treningową od zespołu, dzięki czemu zobaczymy go w jutrzejszej sesji porannej.

Jutro czeka nas ostatni dzień pierwszej sesji testów przedsezonowych. Podczas sesji porannej w bolidzie Williamsa wreszcie zobaczymy Roberta Kubicę.