TERENOWE

ORLEN Team na 5. pozycji po pierwszym etapie Abu Dhabi Desert Challenge

Załoga ORLEN Team rozpoczęła pięciodniowe zmagania w Abu Dhabi Desert Challenge.

Po pierwszym odcinku Kuba Przygoński i Timo Gottschalk na metę dotarli z piątym czasem. Nie było jednak łatwo. Zaledwie 5 km przed metą ich samochód utracił jedną półoś.

Początek pierwszego odcinka rajdu był bardzo udany dla załogi ORLEN Team. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk dynamicznie ruszyli i przez długi czas utrzymywali się w samej czołówce. Przez 255 km odcinka załoga prowadziła. Niestety 5 km przez metą Buggy utracił jedną półoś
i samochód całkowicie się zatrzymał. Kubie Przygońskiemu i Timo Gottschalkowi pomógł zespół Martina Prokopa.

Patronite

– Chcieliśmy podziękować Martinowi Prokopowi za pomoc. Tuż przed metą straciliśmy jedną pół oś, przez co nie mogliśmy dalej jechać. Jego zespół nas holował i dzięki temu ukończyliśmy odcinek. Takie sytuacje, kiedy jedna załoga zatrzymuje się i traci swój czas, aby pomóc innemu zawodnikowi, się nie zdarzają. Gdyby w przyszłości coś podobnego przydarzyło się Martinowi, jego załoga może liczyć na naszą pomoc. Podczas tego pierwszego odcinka dużo się działo. Jazda na linie po pustynnych wydmach była bardzo trudna. Finalnie jednak dojechaliśmy do mety z niewielką stratą. Nadal jesteśmy w grze – powiedział Kuba Przygoński z ORLEN Teamu.

Niedzielna rywalizacja była bardzo wyrównana. Pierwszą lokatę zajął Cyril Despres (MINI John Cooper Works Buggy), za nim uplasowali się Bernhard Ten Brinke (Toyota Hilux Overdrive) oraz Stephane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally). Przed Kubą Przygońskim i Timo Gottschalkiem drugi poniedziałkowy etap Abu Dhabi Desert Challenge o długości 228.8 km.

Wybrane dla Ciebie