TERENOWE

Kuba Przygoński kończy Puchar Świata na 2. miejscu

W ostatniej rundzie cyklu Baja Portalegre 500 załoga ORLEN Team zajęła 3. pozycję
i awansowała o jedno miejsce w klasyfikacji końcowej. Przygoński i Gottschalk do końca walczyli o tytuł z Orlando Terranovą, który ostatecznie wygrał zarówno rajd, jak i Puchar Świata.

Różnice punktowe w czołówce przed ostatnią rundą były minimalne. Załoga ORLEN Team zajmowała 3. pozycję ze stratą 2 punktów do Orlando Terranovy i 3 do lidera Władimira Wasiliewa. Rosyjski kierowca jadący Toyotą Hilux nie uniknął kłopotów na przedostatnim odcinku specjalnym i odpadł z walki o dwa pierwsze miejsca. W starciu dwóch Mini John Cooper Works Rally górą był Terranova, który dojechał na metę rajdu z przewagą 4,42 min nad Przygońskim i Gottschalkiem.

Był to bardzo długi i tak naprawdę ciężki sezon, z wieloma przygodami. Cieszymy się z drugiego miejsca. Wielkie gratulacje dla Orly’ego Terranovy, który wygrał. W Portugalii do końca wszystko mogło się wydarzyć. Na drugim odcinku pękła nam felga, ale udało się ją szybko zmienić Wyprzedziliśmy Wasiliewa, awansowaliśmy na 2. miejsce i z tego się cieszymy. Zrobiliśmy, co mogliśmy – podsumował Kuba Przygoński.

Załoga ORLEN Team wystąpiła w 6 z 7 rund tegorocznego Pucharu Świata w rajdach Baja. Przygoński i Gottschalk zwyciężali w Dubaju i Jordanii, trzykrotnie zajmowali miejsca na podium, raz znaleźli się na 4. pozycji oraz nie ukończyli Italian Baja z powodu uszkodzenia samochodu.

Dzięki doświadczeniom z tego sezonu wiemy, że możemy osiągać jeszcze lepsze tempo. Mieliśmy
z Timo fajną współpracę, cały rok bardzo mocno pracowaliśmy też nad samochodem, który działa jeszcze lepiej
– dodał Przygoński.

Na drugim stopniu podium Baja Portalegre 500 znalazł się Nani Roma. Portugalski rajd był ostatnim starem załogi ORLEN Team w tym roku.