DAKARDAKAR 2020TERENOWE

Kamil Wiśniewski o wygranym etapie: Jak widzisz 30 motocyklistów jeżdżących w kółko, coś musi być nie tak

Kamil Wiśniewski o wygranym etapie: Jak widzisz 30 motocyklistów jeżdżących w kółko, coś musi być nie tak

Kamil Wiśniewski zdobył podczas rajdu Dakar bardzo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, a podczas jednego z etapów udało mu się nawet wygrać, dzięki dobremu instynktowi przed pierwszym waypointem. Dzisiaj udało nam się chwilę porozmawiać z Kamilem, który odpowiedział na nasze pytania dotyczące zwycięskiego etapu, quada oraz nowego doświadczenia jakim była jazda w Dakarze w Arabii Saudyjskiej.

Jak smakowało zwycięstwo etapowe i dlaczego akurat na tym etapie poradziłeś sobie najlepiej?

KW: Gdy dojechałem do waypointa którego wszyscy szukali wiedziałem, że jest źle. Jak widzisz trzydziestu motocyklistów jeżdżących w kółko i kilku quadowców to znaczy, że jest jakaś niespodzianka po drodze. Wiedziałem, że prawdopodobnie trzeba skręcić w lewo. Pojechałem w odpowiednim kierunku za jednym z samochodów i udało mi się dotrzeć i zaliczyć tego pierwszego waypointa i potem już się jechało dobrze.

Jakie były plusy i minusy quada, którym jechałeś w tegorocznym Dakarze?

KW: Minusem było to, że miałem oryginalny silnik który nie uzyskiwał dużych, normalnych prędkości na twardych szutrowych trasach no i cały czas była walka z quadem odnośnie mocy. Po pewnym czasie zaczęliśmy grzebać z zębatkami i udało nam się osiągnąć prędkość o 20 km/h wyższą, ale nie udało się osiągać prędkości maksymalnych na poziomie takim, jak miała czołówka.Reszta była dobra, co prawda miałem urwany roadbook i popękane elementy quada które udało się zmodyfikować na samym początku i potem się nic nie działo.

Jak oceniasz Dakar w Arabii Saudyjskiej?

Był na pewno inny. Nowe trasy, szybki, bardzo techniczny. Jedynym minusem była mała liczba kibiców, gdzie mieliśmy możliwość doświadczenia fajnych doznań kiedy Ci kibice stali i wiwatowali na nasz widok więc to był jedyny minus.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close