Robert Kubica

Świetny początek Roberta Kubicy w nowej serii

Świetny początek Roberta Kubicy w nowej serii

 

Robert Kubica zaczął dzisiaj sezon w serii wyścigów długodystansowych ELMS.

Polak występujący w zespole WRT sponsorowanym przez Orlen mógł cieszyć się wraz z kolegami ze zwycięstwa na otwarcie tegorocznych zmagań.

Przypomnijmy – w wyścigach długodystansowych kierowcy zmieniają się za kierownicą w trakcie rywalizacji.

Jako pierwszy do samochodu wsiadł Louis Deletraz. Zaczynał on wyścig z drugiego miejsca wywalczonego dzień wcześniej w kwalifikacjach. Nie minęło jednak dużo czasu gdy świetnym manewrem wyprowadził swój team na prowadzenie, którego.. nie oddali już do końca.

Kolejnym z kierowców, który wsiadł do auta był Yifei Ye. On również jechał bardzo dobrym tempem i sprawnie kontrolował przewagę.

Na ostatni stint w samochodzie pojawił się Kubica. Polak dostał do przejechania nieco ponad trzy kwadranse i bez problemów utrzymał przewagę, dowożąc zwycięstwo do mety.

Warto podkreślić, że zarówno ekipa WRT jak i sam Kubica debiutowali w tej serii. Tym bardziej należą im się brawa za świetne przygotowanie maszyny, dobre pit-stopy i zimną krew.

Kolejna runda ELMS zawita na Red Bull Ring w Austrii. Zawody odbędą się 16 maja i nie będą wówczas kolidować z terminem F1, co pozwoli się w większej mierze się na nich skupić i być może przyciągną większą liczbę kibiców, ponieważ dostęp do transmisji jest bardzo łatwy – można ją oglądać na oficjalnym kanale serii na YouTube.


Więcej o Robercie Kubicy na Rallypl przeczytasz tutaj: KLIK!

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *