KSIĄŻKIRECENZJE

Janusz Kulig. Niedokończona Historia – Recenzja książki

Janusz Kulig. Niedokończona Historia – Recenzja książki

Rzadko się zdarza w ostatnich latach, żeby w polskich księgarniach pojawiała się pozycja stricte o rajdach samochodowych. Tym bardziej warto zainteresować się najnowszą propozycją na rynku, jaką jest książka autorstwa Agnieszki Goli pt. „Janusz Kulig. Niedokończona Historia”.

Kiedy do naszej skrzynki mailowej przyszła wiadomość od wydawnictwa Burda Książki, w której znajdowała się informacja prasowa oraz krótki fragment tej fantastycznej książki, od razu pomyślałem – „muszę ją mieć”. Książka Agnieszki Goli to zbiór rozmów o tragicznie zmarłym Januszu Kuligu. Trzykrotnym mistrzu Polski, wicemistrzu Europy, dwukrotnym wicemistrzu Europy Centralnej oraz Mistrzu Słowacji.

Książka napisana jest według mnie w sposób genialny. Myślę, że gdyby autorka zdecydowała się na napisanie biografii, nie była by tak wciągająca. Pozycja składa się z 26 wywiadów z ludźmi, którzy byli najbliżej mistrza. Rodzina, przyjaciele, team, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc.

Głównym bohaterem jest Janusz Kulig, a podmiotem lirycznym ludzie z jego otoczenia, którzy zdradzają nam historie o nim – Jaki był wielki mistrz oraz jak wyglądała sztuka rajdowania w czasach kiedy jeździł i żył Janusz Kulig.

Książka jest pełna pięknych zdjęć Janusza Kuliga i niesamowitych historii i cytatów, takich jak ten:

Leszek Kuzaj

„Janusz nauczył mnie także patrzenia w przyszłość. To był niesamowity gość! Gdybym dziś miał taką szansę z nim porozmawiać, pierwsze, co bym mu powiedział, to: Dziękuję!!!”

Niestety nie było mi dane ani razu ujrzeć Janusza Kuliga w akcji. Ta książka to wspaniała podróż do przeszłości w wykonaniu ludzi, którzy byli na oesach w tamtych czasach oraz przebywali w otoczeniu Mistrza. Powstała ona dla ludzi, którzy nie mieli tej możliwości, żeby oglądać i spotkać Janusza Kuliga. Jest to świetna okazja, aby przekonać się o wielkości Trzykrotnego Mistrza Polski.

Dziękujemy za udostępnienie książki wydawnictwu „Burda Książki”

Książkę „Janusz Kulig. Niedokończona Historia” możecie zakupić za podium pośrednictwem sklepu internetowego Empik w cenie 38,49 zł + wysyłka

 

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.