AKTUALNOŚCI WRCRALLYCROSS

Siedem rund w Oponeo MPRC w sezonie 2019

Dziś, na Gali Sportu Samochodowego PZM, nie tylko wręczono mistrzowskie trofea, ale także zaprezentowano projekt kalendarza przyszłorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Podobnie jak w tym sezonie, także w 2019 roku emocjonującą walkę koło w koło będzie można oglądać podczas siedmiu rund krajowego czempionatu.

Twarda walka, efektowne poślizgi, kontakty, które kończą się sfatygowaniem karoserii, niespodziewane rozstrzygnięcia i emocje nie słabnące do samego końca – to składniki, które tworzą niezwykłe widowisko, jakim są zawody w rallycrossie. Z kolei kompaktowy format imprez i możliwość obserwowania całej akcji, dziejącej się na krótkim asfaltowo-szutrowym torze, sprawiają że rallycrossowa rywalizacja to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Podobnie jak w roku ubiegłym, sezon 2019 zostanie zainaugurowany na Autodromie Słomczyn. Pierwszą rundę Oponeo MPRC 2019 zaplanowano na weekend 6-7 kwietnia. Trzy tygodnie później (27-28 kwietnia) zawodnicy zmierzą się w Toruniu, aby po raz pierwszy w sezonie 2019 powalczyć w tamtejszym Motoparku. Kawalkada Oponeo MPRC odwiedzi Słomczyn i Toruń w sumie trzykrotnie – pierwszy z torów 25-26 maja, natomiast drugi 22-23 czerwca. W połowie wakacji zwyczajowo już polski czempionat zawita na Litwę, gdzie w weekend 27-28 lipca, na torze Vilkyciai krajowa czołówka zmierzy się z lokalnymi matadorami. Mistrzostwa powrócą do Słomczyna w dniach 7-8 września, gdzie zostanie rozegrana przedostatnia runda sezonu, natomiast finał, podobnie jak w sezonie 2018, odbędzie się w Toruniu w dniach 5-6 października.

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2019:

  • 6-7 kwietnia – Autodrom Słomczyn
  • 27-28 kwietnia – Motopark Toruń
  • 25-26 maja – Autodrom Słomczyn
  • 22-23 czerwca – Motopark Toruń
  • 27-28 lipca – Vilkyciai Rallycross
  • 7-8 września – Autodrom Słomczyn
  • 5-6 października – Motopark Toruń

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz także

Close
Close
Close