MPRC (5) - 2019PRASOWERALLYCROSS

72 kierowców na Litwie – Piąta runda MPRC

72 kierowców na Litwie – Piąta runda MPRC

W najbliższy weekend (27-28 lipca) uczestnicy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross zawitają na Litwę. Na torze Vilkiciai, nieopodal Kłajpedy, zostanie rozegrana jedyna wyjazdowa runda w sezonie 2019, do której zgłosiło się 72 zawodników. Nie zabraknie czołówki mistrzostw, która nie tylko powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej, ale także zmierzy się z lokalnymi kierowcami.

Za kierownicą najmocniejszych maszyn grupy SuperCars, w której moc silników sięga nawet 600 koni mechanicznych zobaczymy pięciu kierowców. Tomasz Kuchar będzie bronił prowadzenia w tabeli, a szanse na odebranie mu punktów będą mieli zawodnicy ekipy Oponeo, czyli Darek Topolewski i Marcin Gagacki, a także Maciej Cywiński oraz Zbigniew Staniszewski, który po udanym debiucie w Toruniu zaliczy swój drugi start w rallycrossie. Do rywalizacji w klasie SuperCars Light zgłosiło się ośmiu zawodników, a wśród nich zobaczymy m.in. Bartosza Idźkowskiego, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w tej kategorii.

W grupie SuperNational, która jest przeznaczona dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, znalazło się 21 zawodników. Na litewskim torze pojawi się większość kierowców z tegorocznej czołówki, jak choćby Damian Litwinowicz, Rafał Berdys, czy też Łukasz Tyszkiewicz. Tym razem jednak będą oni mierzyć się także z zeszłorocznym czempionem tej grupy, Pawłem Melonem, który zdecydował się na gościnny start w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross.

Najliczniejszą grupę utworzą natomiast kierowcy startujący w ramach klas markowych. Do rywalizacji w RWD Cup zgłosiło się 14 zawodników, natomiast w SC Cup aż 24. Można się spodziewać, że rywalizacja w obu klasach będzie zacięta jak zawsze, ponieważ na liście zgłoszeń nie brakuje żadnego nazwiska ze ścisłej czołówki.

Piąta runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 27 lipca o godzinie 9:10, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę odbędą się także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do półfinałów – kolejno o godzinie 13:30 oraz 15:45. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 9:20, kiedy dokończone zostaną kwalifikacje. Następnie zostaną rozegrane półfinały (od 11:30). Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 13:00.

LINK: Lista zgłoszeń do 5. rundy Oponeo MPRC 2019 (PDF)

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close