Rajd ŚląskaRajd Śląska 2019RAJDYRSMP

Życiowy wynik Kacpra Wróblewskiego w Rajdzie Śląska 2019!

Szybkie menu:

Choć to dopiero debiutancki sezon dla Kacpra Wróblewskiego w samochodzie klasy R5, zawodnik ORLEN Team już teraz otarł się o podium klasyfikacji generalnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Pilotowany przez Jacka Spentanego kierowca Hyundaia i20 R5 zakończył Rajd Śląska na czwartej pozycji, tracąc niespełna 22 sekundy do podium. Równe tempo i szybka jazda pozwoliła także na cztery „oesowe” podia. Załoga awansowała na czwarte miejsce w punktacji sezonowej i liczy się w walce o podium klasyfikacji generalnej!

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska rozgrywana była na dwunastu odcinkach specjalnych o łącznej długości blisko 108 kilometrów. Zawody rozpoczął widowiskowy odcinek specjalny po ulicach Mikołowa, po którym rozegrano Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Tutaj Wróblewski zachwycił kibiców, wykręcając doskonały, drugi czas, dzięki czemu z Żor wyjechał z dodatkowym trofeum za ten wynik. Sobotnie zmagania stanowiło aż dziesięć prób ze zmiennymi warunkami pogodowymi – podczas drugiej pętli nad trasą rajdu zaczęły kłębić się chmury, z których spadł deszcz. Wróblewski ze Spentanym Świetnie odnaleźli się w tej pogodowej ruletce. Utrzymali nerwy na wodzy i z satysfakcją wjechali na metę w Żorach.

Rajd przebiegł po naszej myśli. Dzisiejsza pierwsza pętla była naprawdę dobra w naszym wykonaniu, walczyliśmy o trzecie miejsce. Niestety później dokonaliśmy złego doboru opon, który spowodował stratę. Robiliśmy, co mogliśmy, goniliśmy, ale z twardymi oponami z tyłu niewiele dało się zrobić na mokrej nawierzchni. Mimo to mamy czwarte miejsce, to mój najlepszy wynik w karierze. Obejmujemy także czwartą pozycję w klasyfikacji sezonowej, to duży powód do radości. Sprawa podium na koniec sezonu pozostaje otwarta – wszystko wyjaśni się na Rajdzie Dolnośląskim – podsumował Kacper Wróblewski.

W klasyfikacji RSMP Kacper Wróblewski awansował na czwarte miejsce. Kolejna runda jest dodatkowo punktowana. Można w niej zdobyć aż 55 punktów, więc kierowca ORLEN Team ma szanse nawet na tytuł II wicemistrza Polski.

Rajd Śląska 2019 – klasyfikacja generalna

 1. Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia R5) 59:41,3 s
 2. Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5) +13,7 s
 3. Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski (Škoda Fabia R5) +44,0 s
 4. Kacper Wróblewski/Jacek Spentany (Hyundai i20 R5) +1:05,8 s
 5. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Citroen C3 R5) +1:21,2 s
 6. Maciej Lubiak/Michał Trela (Hyundai i20 R5) +1:31,5 s
 7. Zbigniew Gabryś/Robert Hundla (Hyundai i20 R5) +3:29,8 s
 8. Daniel Chwist/Kamil Heller (Hyundai i20 R5) +3:36,9 s
 9. Tomasz Zbroja/Jakub Wróbel (Citroen DS3 R3) +3:58,3 s
 10. Marcin Babraj/Jakub Gerber (Ford Fiesta R5) +4:16,5 s

Punktacja RSMP po Rajdzie Śląska 2019:

 1. Marczyk/Gospodarczyk (178 pkt.)
 2. Kasperczyk/Syty (136 pkt.)
 3. Kotarba/Kotarba (66 pkt.)
 4. Kacper Wróblewski (56 pkt.)
 5. Habaj/Dymurski (55 pkt.)
 6. Grzyb/Hundla (54 pkt.)
 7. Płachytka/Nowaczewski (51 pkt.)
 8. Słobodzian/Kozdroń (41 pkt.)
 9. Byśkiniewicz/Cieślar (40 pkt.)
 10. Domżała/Baran (39 pkt.)
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close