RAJDYTMTM GłubczyceTM Głubczyce 2021

Zwycięski debiut Brzezińskiego w klasie Rally4

Zwycięski debiut Brzezińskiego w klasie Rally4

Jakub Brzeziński zaliczył udany debiut za kierownicą Forda Fiesty Rally4 startując w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Mimo wszystko zwycięstwo w klasie nie przyszło łatwo.

Załoga Jakub Brzeziński i Szymon Marciniak odniosła triumf w klasie Rally4 zostawiając za sobą osiem duetów jadących w samochodach tej samej kategorii. Awans na pierwszą pozycję przyszedł wraz z osiągnięciem mety szóstego odcinka specjalnego. Przed wyjazdem na ostatnią pętlę Jakub Brzeziński tracił zaledwie 0,9 sekundy do prowadzącego Kamila Bolka. Mistrz Polski klasy Open 4WD pokonał zawodnika APR Motorsport na OS6 o 6,7 sekundy, wskakując jednocześnie w ostatnim momencie na fotel lidera. Zwycięstwo w klasie było możliwe dlatego, że prowadzącego Kamila Bolka spotkała awaria (urwana półoś), która uniemożliwiła mu dotarcie do ostatniego serwisu.

Wybrane dla Ciebie

Jakub Brzeziński zaprezentował równe oraz bardzo szybkie tempo na każdym odcinku. W klasyfikacji generalnej ,,Colin” zajął wysoką, dwunastą pozycję notując identyczny łączny czas co załoga Hubert Maj i Magdalena Kisiel. Trzeci przejazd odcinka ,,Browar” przyniósł bardzo ciekawy rezultat w wykonaniu załogi Forda Fiesty Rally4. Bowiem zaledwie 0,3 sekundy dzieliło Jakuba Brzezińskiego i Sławomira Sawickiego jadącego Škodą Fabią Rally2 Evo ze stajni Topp-Cars.

Patronite

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, samochód i tekst
Foto: Marten Tarmac Masters

W klasyfikacji punktowej po drugiej rundzie cyklu Marten Tarmac Masters Jakub Brzeziński plasuje się na czwartej pozycji ze stratą tylko trzech oczek do uzupełniającej czołową trójkę Balbiny Gryczyńskiej. Na czele klasyfikacji znajduje się załoga Szymon Cieślak i Paweł Pochroń z dorobkiem 44 punktów z przewagą siedmiu ,,oczek” nad Michałem Tochowiczem i Piotrem Białowąsem.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *