RAJDYWRC

Znamy termin, w którym odbędzie się Rajd Ypres 2021!

Znamy termin, w którym odbędzie się Rajd Ypres 2021!

Organizatorzy Rajdu Ypres potwierdzili datę rozegrania belgijskiej rundy WRC. Będzie to 13-15 sierpnia. Rajd asfaltowy zastępuje wcześniej rozważaną opcję w Irlandii Północnej. Została ona jednak odłożona w czasie z powodu niepewności co do finansowania publicznego w związku z pandemią koronawirusa. Belgia stanie się 35. krajem, który rozegra rundę WRC. Rajd Ypres będzie obejmował trzy dni rywalizacji, rozgrywanej wokół klimatycznego parku serwisowego w historycznym Grote Markt w Ypres.

Jan Huyghe – reprezentant promotora Club Superstage

„Dla nas jako organizatora to świetna data. Dla wielu osób to długi weekend, przypadający do tego w okresie wakacyjnym. Co więcej, dwa tygodnie później ma się odbyć Grand Prix Formuły 1 na torze Spa.”

Diego Desmadryl – radny w Ypres

„Kiedy byliśmy zmuszeni odwołać edycję 2020 w październiku ubiegłego roku z powodu kryzysu zdrowotnego, był to poważny cios. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że będziemy mieli okazję zorganizować Rajdowe Mistrzostwa Świata w naszym mieście. Znalezienie odpowiedniego terminu zajęło trochę czasu, ale po konsultacji ze wszystkimi stronami przystaliśmy na weekend 13-15 sierpnia. To ogromny pozytywny impuls dla turystyki, ponieważ stawia Ypres w centrum uwagi. W zeszłym roku rezerwacje na noclegi spływały masowo, a tego z pewnością będzie więcej w tym roku, ponieważ mamy datę w samym środku lata.”


Źródło: WRC
Rajd Ypres na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *