RAJDYWRC

Znamy nowy kalendarz WRC 2020! Debiut Estonii we Wrześniu!

Rajd Estonii (4–6 września) dołącza do kalendarza WRC. Kraj stanie się 33. narodem, który zorganizuje rundę WRC od czasu rozpoczęcia serii w 1973 r.

W zmienionym kalendarzu ogłoszonym przez organizatora WRC Rally Italia Sardegna zostaje przeniesiony na 29 października – 1 listopada po przełożeniu z czerwca.

Szutrowy Rajd Estonii będzie pierwszym Rajdem po przerwie. Następnym Rajdem będzie Rajd Turcji (24–27 września) i w Niemczech (15–18 października) w nowym harmonogramie. Kolejne miejsca to Włochy, przed zamykającym sezon powrotem Japonii (19–22 listopada), której data również pozostaje niezmieniona.

Mistrzostwa będą obejmować co najmniej osiem wydarzeń, a Organizator WRC będzie kontynuować zaawansowane rozmowy z Rajdem Ypres (2–4 października), aby wkrótce przedstawić Belgię jako kolejny dostępny kraj który może być gospodarzem WRC. Kontynuowane będą również rozmowy z Chorwacką Federacją Samochodową i Kartingową.

Rajd Argentyny, który został przesunięty z pierwotnej daty w kwietniu i który tradycyjnie przyciąga prawie milion fanów do prowincji Cordoba, został niestety odwołany na ten sezon.

 

Rajd Estonii będzie wydarzeniem w krótkim formacie, składającym się z dwóch odcinków w sobotę i niedzielę po odcinku testowym i ceremonii startu w piątek. Będzie miał siedzibę w Tartu, na wschodzie kraju, z parkiem usług w Estońskim Muzeum Narodowym. Pełne szczegóły zostaną podane wkrótce.

Zmiana rajdu Italia Sardegna z wczesnego lata Europy na jesień oznacza, że ​​załogi będą musiały stawić czoła chłodniejszym warunkom na trudnych żwirowych torach na północy śródziemnomorskiej wyspy. Będzie miał siedzibę w Alghero, a szczegóły trasy zostaną wkrótce potwierdzone.

 

Dyrektor zarządzający WRC Promotor Oliver Ciesla powiedział :

„Dzisiejsze ogłoszenie o wznowieniu WRC jest wyraźnym sygnałem, że WRC 2020 powraca na rynek”

„Organizator WRC niestrudzenie współpracował z FIA, naszymi konkurentami, zespołami i potencjalnymi rajdami, w wyjątkowych okolicznościach, aby zmienić kalendarz. Dzisiejsze wiadomości pozwalają WRC na ponowne uruchomienie w odpowiednim czasie i zapewnienie sezonu godnego statusu mistrzostw świata.

„Fani wykazują wielką pasję do WRC zarówno w Estonii, jak i we Włoszech. Oczekiwania tam i ogólnie w tym sporcie będą szybko rosły przed wrześniowym wznowieniem mistrzostw ”- dodał Ciesla.

Dyrektor rajdowy FIA, Yves Matton, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszam kalendarz ponownego startu WRC na rok 2020 po kilku miesiącach dyskusji, które wymagały dużej elastyczności od wszystkich interesariuszy w niespotykanych czasach.

„W świetle tego zmienionego harmonogramu jestem przekonany, że w tym roku zapewnimy minimum osiem wydarzeń, a to dzięki dużemu zaangażowaniu i pracy organizatorów.

„Jako jedna z nowo zaproponowanych rund, Rajd Estonii ponownie rozpocznie sezon we wrześniu. Wiem, że Estońska Unia Autosportu i zespół organizacyjny dokładają wszelkich starań, aby wydarzenie było zgodne ze standardami mistrzostw świata z już solidnych podstaw.

„Poza tym ACI i organizatorzy Rally Italia Sardegna podjęli szeroko zakrojone prace w celu przełożenia terminu imprezy i cieszę się, że pod koniec października udało im się znaleźć wykonalny slot na tak długo oczekiwane spotkanie.

„Przygotowania do tych rund są teraz w pełnym rozkwicie, zwracając największą uwagę na kluczowe zalecenia dotyczące planowania masowych spotkań w obecnym kontekście Covid-19.

„Jesteśmy oczywiście rozczarowani, że nie mogliśmy znaleźć logistycznie opłacalnego rozwiązania, aby zmienić harmonogram Rajdu Argentyny, szczególnie biorąc pod uwagę całą ciężką pracę wykonaną przez Automóvil Club Argentino i każdego członka organizacji” – podsumował Matton.

The 2020 calendar is:

Round Rally Date
1 Monte-Carlo 23 – 26 January
2 Sweden 13 – 16 February
3 Mexico 12 – 15 March
4 Estonia 4 – 6 September
5 Turkey 24 – 27 September
6 Germany 15 – 18 October
7 Italy 29 October – 1 November
8 Japan 19 – 22 November

* Belgium’s Ypres Rally (2 – 4 Października) i Chorwacja (Data do ustalenia) zostają jako alternatywa w dalszych rozmowach o kalendarzu WRC

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber