RAJDYWRC

Znamy losy hybrydowego sezonu WRC 2022!

Znamy losy hybrydowego sezonu WRC 2022!

DirtFish podaje, że wszyscy trzej producenci w Rajdowych Mistrzostwach Świata pozostaną w stawce! Hyundai, M-Sport i Toyota miały oficjalnie zakomunikować swoją decyzję na temat startów od sezonu WRC 2022. Chociaż żadne oficjalne potwierdzenie nie nadeszło od żadnego z wymienionych zespołów, źródła będące bardzo blisko organizacji mistrzostw twierdzą, że wszystkie trzy ekipy dotrzymały terminu rejestracji FIA w ubiegły piątek.

Jedno ze źródeł powiedziało DirtFish: „Nadchodzi hybryda – nie ma co do tego wątpliwości. Słyszeliśmy wszystkie historie o innych dyscyplinach opóźniających ten ruch, ale WRC tego nie zrobi. Jean Todt jest absolutnie za tym posunięciem. Jest jeszcze kilka szczegółów do uporządkowania, kilka elementów umowy, ale to wszystko, o czym teraz rozmawiamy. Wszystko jest już poukładane i na swoim miejscu.”

Oczekuje się, że FIA ​​poinformuje o uczestnictwie wszystkich ekip w WRC 2022 pod koniec tego lub przyszłego tygodnia. Jean Todt od dawna naciskał na ten ruch. Początkowo ekipy nie były co do niego przekonane. Bardzo długo zwlekano z decyzjami co do potwierdzenia dalszych startów.

Problematyczna kwestia hybrydowego WRC 2022

Na samym początku listopada informowaliśmy o tym, że żaden z zespołów fabrycznych WRC nie potwierdził swoich startów w kolejnych latach. Zespoły miały czas na przedstawienie swojej decyzji do 13 listopada. Od początku zakładano, że dalsze zaangażowanie M-Sportu i Toyoty jest raczej pewne. Tej pewności brakowało jednak w kwestii Hyundaia. Yves Matton zapowiedział nawet, że sezon 2022 może rozpocząć się z dwoma zespołami i nadzieją, że ktoś dołączy do stawki w późniejszym terminie! Brzmiało na nieco desperacki ruch, czyż nie?

Zespoły WRC nie chcą zadeklarować udziału w hybrydowej przyszłości!

Potwierdzenie wykorzystania napędów hybrydowych w Rajdowych Mistrzostwach Świata nastąpiło w grudniu 2019 roku. Pisaliśmy wtedy o tym, jak mają wyglądać nowe silniki. FIA zaproponowała hybrydowy silnik elektryczny o mocy 100 kW.  Można go wykorzystać poprzez specjalne oprogramowanie do podniesienia osiągów silnika spalinowego, posiadającego moc 380 KM. FIA będzie jedynie kontrolować wykorzystanie tego systemu, a o użyciu będzie decydował już zespół wraz z kierowcami.


Źródło: DirtFish
Kwestia hybrydowego WRC na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close