ERCRAJDY

Zmiana w kalendarzu ERC! Znamy ostatnią rundę sezonu!

Zmiana w kalendarzu ERC! Znamy ostatnią rundę sezonu!

Jak wiadomo, jakiś czas temu zdecydowano o odwołaniu rundy ERC na Cyprze (punktacja jedynie w ramach m.in. Mistrzostw Cypru). Promotorzy poinformowali dziś, że w miejsce tegorocznego Rajdu Cypru w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy wskoczył Rajd Spa. Belgijska runda Mistrzostw Europy rozegrana zostanie na trasach znajomych z poprzednich lat, jak również tych znajdujących się w okolicach legendarnego toru Spa-Francorchamps. Wiemy również, że będzie to ostatnia, szósta runda tegorocznych zmagań w ramach ERC, a sam rajd odbędzie się w terminie 12-13 grudnia.

Bazą imprezy naturalnie będzie tor Spa-Francorchamps, a sam dystans rajdu ma wynosić 205,52 kilometra. Oprócz klasycznych tras dla tego rajdu, w planie jest również m.in. oes mający korzystać z toru Rallycrossowego, na którym w listopadzie ma odbyć się runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Tor ten ma zostać wykorzystany podczas nocnego oesu na zakończenie sobotnich zmagań. Oprócz tego możemy spodziewać się szybkich, technicznych oesów, które wraz z możliwością wystąpienia zimowej pogody, mogą namieszać w klasyfikacjach generalnych.

FIA ERC

Promotor ERC, Jean-Baptiste Ley:

“Obserwowaliśmy Rajd Spa od dłuższego czasu i zawsze byliśmy pod wrażeniem tego jak jest on przygotowywany. Długofalowe myślenie, przywiązanie do detali oraz sama organizacja i promocja rajdu, to wielka zasługa Christiana Jupsina i jego zespołu DG Sport.

Rozmawialiśmy już wcześniej o dołączeniu Rajdu Spa do ERC, lecz dopiero teraz nam się to udało. Jest to bardzo satysfakcjonujące, że te rozmowy doprowadziły do dołączenia Rajdu Spa do kalendarza ERC po raz pierwszy w historii. Dzięki temu zapowiada nam się spektakularny finał tegorocznego sezonu.”

Promotor Rajdu Spa, Christian Jupsin:

“Jest to projekt, o którym rozmawialiśmy już w przeszłości. Nie było to wtedy możliwe, lecz przełożenie tegorocznego Rajdu Spa z marca na grudzień sprawiło, że mogliśmy znów podjąć takie rozmowy. Bardzo się cieszę, że doszło do porozumienia, a to, że ekipa DG Sport będzie mogła zorganizować finałową rundę FIA ERC 2020 sprawia mi wielką satysfakcję.

W porozumieniu z torem Spa-Francorchamps, miastem Spa oraz gminami będącymi gospodarzami odcinków specjalnych, mogę zagwarantować, że jako organizatorzy damy z siebie wszystko, a Rajd Spa 2020 będzie wielkim rajdowym świętem, który zostanie zapamiętany na długo.”

W tegorocznym kalendarzu ERC czekają nas zatem jeszcze: Rajd Fafe Montelongo (2-4 października), Rajd Węgier (6-8 listopada), Rajd Wysp Kanaryjskich (26-28 listopada) oraz Rajd Spa (11-12 grudnia).

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni rolę Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *