RAJDYWRC

Zespoły WRC wycofają się z Rajdu Safari, jeśli nie zostanie on odwołany!

Zespoły WRC wycofają się z Rajdu Safari, jeśli nie zostanie on odwołany!

Rajd Safari planowany jest na 16-19 lipca tego roku. Jak doskonale wiadomo, sytuacja na świecie jest obecnie bardzo napięta, więc organizację imprezy powracającej do kalendarza WRC należy poddać w wątpliwość. Rozstrzygnięcia w tej sprawie zapadną prawdopodobnie w tym tygodniu – rajd będzie zapewne przełożony lub całkowicie odwołany. Zespoły WRC zdradziły w rozmowach z DirtFish, że nawet jeśli tego typu decyzja nie zapadnie, to one same wycofają się z lipcowego rajdu.

Organizator Rajdu Safari, FIA, Promotor WRC oraz zespoły dyskutują obecnie nad wpływem COVID-19 na ten event. Mówi się, że kolejne spotkania mają się odbyć w tym tygodniu, ale wygląda na to, że zespoły podjęły już swoją decyzję i raczej zrezygnują z udziału w imprezie. W grę wchodzi oczywiście bezpieczeństwo wszystkich członków ekipy, ale dla zespołów frustrujące jest także odkładanie jakiejkolwiek decyzji. Ekipy musiałyby już ponieść koszty związane z przystosowaniem ich rajdówek do specyfiki Rajdu Safari, który jest bardzo trudny.

Yves Matton – FIA

„Rozumiemy, że zespoły są postawione obecnie w trudnej sytuacji, kiedy wszystko jest wstrzymane. Co tydzień monitorujemy jednak sytuację, będąc w stałym kontakcie z ekipami, promotorem i organizatorami Rajdu Safari.”

Andrea Adamo – Hyundai

„Nie wiem dokładnie, jak wygląda sytuacja w Kenii. Nie chcę być źle zrozumiany, kiedy to powiem, ale musimy realistycznie podchodzić do sprawy. Moim zadaniem jest dbanie o moich ludzi. Czy mamy pewność, że w lipcu będziemy mogli bez problemów wysłać 90 osób do Kenii, aby rozegrać rajd? W tej chwili nie jestem do tego przekonany. To trudny czas dla nas wszystkich, jest wystarczająco trudno już tutaj. Bardzo chciałbym pojechać na Rajd Safari. Ta runda jest w kalendarzu, powinniśmy ją chronić, ale nie za wszelką cenę. Moją pracą jest podejmowanie decyzji, ale potrzebuję pełnego i jasnego obrazu sytuacji, aby to robić. Jeśli tak nie jest, nie mogę stwarzać zagrożenia dla moich pracowników.”

Tom Fowler – Toyota

„Nie rozumiem, czemu jeszcze nie mówimy, że rajd jest odwołany. W tej chwili musimy już planować budowę tych samochodów! To Rajd Safari, będzie całkowicie inny niż wszystko, co robiliśmy do tej pory. Nie tylko my planujemy specjalnie przygotowane części na tę imprezę. Już teraz są one produkowane, a wkrótce powinniśmy rozpocząć budowę aut. To wszystko wymaga czasu i pieniędzy. To wysiłek ze strony osób, które starają się respektować regulacje w ich krajach, pracując w domu, wyłącznie przy kluczowych zadaniach. Według mnie pracujemy nad czymś, co nigdy nie zostanie wykorzystane.”

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close