RAJDYWRC

Zespół Hyundaia o nadchodzącym Rajdzie Szwecji 2020

Zespół Hyundaia o nadchodzącym Rajdzie Szwecji 2020

Zespół Hyundaia, w tym również aktualny Mistrz Świata Ott Tänak, w jednym z niedawnych wywiadów podzielili się swoimi nadziejami związanymi z nadchodzącą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata w Szwecji. Estończyk wspomniał również o tym, jak przebiega powrót do siebie po wypadku, który miał miejsce podczas Rajdu Monte Carlo.

Ott Tänak:

„Czuję się lepiej każdego dnia po wypadku w Monte Carlo. Nauczyliśmy się bardzo ważnej lekcji. Teraz wiemy, że musimy bardziej skupiać się na nowych sekcjach, niż kiedykolwiek wcześniej.

Jazda w Szwecji jest zawsze wyjątkowa, szczególnie w prawdziwie zimowych warunkach. Opony z kolcami zapewniają doskonałą przyczepność i niezapomniane wrażenia. Ważne jest, abyśmy mogli teraz systematycznie zdobywać punkty.”

Andrea Adamo, szef zespołu Hyundaia, przyznał, że warunki w Szwecji będą bardzo trudne w tym roku, głównie z powodu braku śniegu.

Andrea Adamo:

„Ciężko jest tak czekać, kiedy nie możemy nic na to poradzić. Koncentrujemy się jednak na tym, co musimy zrobić, aby osiągnąć najlepszy możliwy wynik. Wiemy, że możemy jeszcze bardziej poprawić naszą szybkość.”

O rajdzie wypowiedział się również zwycięzca Rajdu Monte Carlo 2020, Thierry Neuville. Belg przyznał, że bardzo chciałby zobaczyć klasyczny zimowy rajd, ale niestety tym razem nie jest to możliwe.

Thierry Neuville:

„Idealny Rajd Szwecji oznacza dużo śniegu, burze śnieżne i bardzo oblodzone drogi – są to idealne warunki dla naszego samochodu. Przy mniejszej ilości śniegu wyciśnięcie z niego wszystkiego może być dość trudne.”

 

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close