PRASOWERajd ŚląskaRajd Śląska 2019RAJDYRSMP

Zbyszek Cieślar i Maciej Wisławski na Mecie Rajdu Śląska 2019

Szybkie menu:

Zbyszek Cieślar i Maciej Wisławski na Mecie Rajdu Śląska 2019

Rajd Śląska dla TVN TURBO RALLY TEAM’u okazał się nie lada wyzwaniem. Tuż przed rozpoczęciem szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski doszło do zmiany w składzie załogi. Do Hyundaia i20 R5 wsiedli Zbyszek Cieślar i Maciej Wisławski. Oczy wszystkich kibiców z zaciekawieniem i podziwem obserwowały zielony samochód z numerem 8 na pokładzie, którego podróżowało dwóch bardzo doświadczonych pilotów. Za kierownicą zasiadł oczywiście Zbyszek Cieślar mający w swojej bogatej karierze także wiele startów w rajdach w roli kierowcy oraz mogący pochwalić się tytułem Mistrza Polski z 2008 roku. Dla zawodnika pochodzącego z Wisły wystartowanie Hyundaiem i20 R5 było spełnieniem wieloletnich marzeń. Zbyszek i Maciej dotarli do mety na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej.

 Zbyszek Cieślar:  –Jestem obecnie pilotem, ale od zawsze marzyłem o wystartowaniu tak pięknym urządzeniem jakim jest Hyundai i20 R5. Do tej pory było to w sferze snów, a w miniony weekend stało się faktem. Co ciekawe trzy tygodnie temu wystartowałem w rajdzie Barum w Czechach moim 30-konnym maluchem. A tu nagle okazuje się, że mam okazję pojechać 300-konnym potworem. Zadanie nie było łatwe, ponieważ nigdy nie siedziałem za sterami R5-tki. Celem była meta w jednym kawałku i to się udało. Z każdym kilometrem poznawałem Hyundaia i20 R5 i jego niesamowite możliwości. Wszystko działało perfekcyjnie. Przy okazji przetestowałem i przekonałem się jak bardzo rozwinęły się opony Michelin. Bardzo dziękuję rajdowemu zespołowi TVN TURBO, jego Partnerom oraz Łukaszowi Byśkiniewiczowi za olbrzymie zaufanie. Moje marzenia zrealizowałem dzięki: stacjom paliw AMIC Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home, Hyundai Waro oraz telewizji TVN TURBO.

Maciej Wisławski: – Wróciłem na gorący, prawy fotel Hyundaia i20 R5 podczas bardzo trudnego rajdu. Jego trudność nie polegała jedynie na skomplikowanych trasach, ale także, że mój „nowy” kierowca debiutował za sterami samochodu klasy R5. Mało, że Zbyszek nigdy nie prowadził tak szybkiego samochodu, to na dodatek my nigdy nie jechaliśmy razem. Nie mieliśmy również czasu na wspólne przygotowania. Po prostu wsiedliśmy do Hyundaia i pojechaliśmy. Dlatego jestem przeszczęśliwy, że w jednym kawałku, bez przygód osiągnęliśmy metę Rajdu Śląska. Po drodze widziałem olbrzymia radość Zbyszka, że mógł pojechać tak profesjonalnym samochodem rajdowym. Gratuluje mu mety, mądrości rozwagi za kierownicą. Dziękuję również naszym Partnerom za ten start: stacje AMIC Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, Tekom Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet radom, I Home oraz telewizji TVN TURBO.

 

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close