Rajd ŚląskaRajd Śląska 2019RAJDYRSMP

Zbigniew Cieślar zadebiutuje za kierownicą i20 R5 w Rajdzie Śląska

Szeroko i wąsko. Ślisko i przyczepnie. Równo i wyboiście. Na tak zmiennych odcinkach specjalnych rywalizować będą załogi, które zgłosiły się do Rajdu Śląska- szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Atrakcyjną i skomplikowaną asfaltową trasę przemierzać będzie prawie 120 załóg- w tym, aż 11 w samochodach klasy R5! W Hyundaiu i20 R5 pojawi się TVN TURBO RALLY TEAM, którego reprezentować będą Zbyszek Cieślar i Maciej Wisławski. Oznacza to, że na pokładzie auta rajdowego zasiądą obecny i były pilot rajdowy Łukasza Byśkiniewicza. Należy jednak przypomnieć, że Zbyszek Cieślar to nie tylko pilot rajdowy, ale także doświadczony kierowca, który w 2008 roku zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Polski w klasie A-7. Będzie to dla niego debiut za kierownicą samochodu klasy R5, a dla profesora „Wiślaka” powrót na prawy fotel Hyundaia i20 R5 w Mistrzostwach Polski.

Zbigniew Cieślar:

„Życie pisze różne i zaskakujące scenariusze. I teraz właśnie taki się pojawił. Wystartuje Hyundaiem i20 R5 w Rajdzie Śląska. Kiedy na początku tego roku po raz pierwszy wsiadłem na prawy fotel do Łukasza to pomyślałem sobie, że byłoby czymś cudownym móc kiedyś pojechać jako kierowca takim fantastycznym samochodem rajdowym klasy R5. Jest to marzenie każdego kierowcy rajdowego i to marzenie właśnie staje się rzeczywistością. Mało tego- popilotuje mnie Maciej Wisławski. Naszego Hyundaia bardzo dobrze znam, ale ze strony prawego fotela. Z perspektywy kierowcy będę go poznawał. Na krótkich testach zobaczyłem jak sprawne jest to urządzenie, jak wspaniale skręca i hamuje. Rajd Śląska to mój domowy rajd. Znajomość odcinków specjalnych nieco ułatwi debiut w tak szybkim samochodzie. Chciałbym z głębi serca podziękować całej ekipie TVN TURBO RALLY TEAM, oraz naszym Partnerom za wielkie zaufanie. Nasz start możliwy jest dzięki wsparciu: stacji paliw Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, IHome, Hyundai WARO oraz TVN TURBO.”

Maciej Wisławski:

„Dwóch pilotów na pokładzie jednego samochodu rajdowego- tego jeszcze nie było. Powracam na prawy fotel Hyundaia i20 R5 TVN TURBO RALLY TEAM’u i popilotuje etatowego pilota Łukasza Byśkiniewicza, który nie mógł wystartować w Rajdzie Śląska. Jak wiele osób wie Zbyszek Cieślar to nie tylko świetny pilot, ale także kierowca. Dlatego długo się nie zastanawiałem, czy wesprzeć go z prawego, dobrze znanego mi fotela. Bardzo się cieszę się, że wystartuje w tym wspaniałym rajdzie z interesującymi odcinkami specjalnymi prezentując grono Partnerów TVN TURBO RALLY TEAM’u: stacje paliw Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, IHome, Hyundai WARO oraz TVN TURBO.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close