Rajd ŽemaitijaRajd Zemaitija 2021RAJDYRSMP

Zawodnicy Orlen Team – Wróblewski i Wróbel na mecie Rajdu Žemaitija

Zawodnicy Orlen Team – Wróblewski i Wróbel na mecie Rajdu Žemaitija

Dwudniowa rywalizacja w Rajdzie Žemaitija, będącym pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegła końca. Reprezentaci ORLEN Team – Kacper Wróblewski wraz z pilotem Jakubem Wróblem, po blisko sześciomiesięcznej przerwie już od pierwszych odcinków rajdu prezentowali solidne tempo plasując się w czołówce krajowego championatu. Ostatecznie ukończyli rajd na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski, zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji cyklu RSMP.

– Za nami rajd pełen wzlotów i upadków, pełen nietypowych scenariuszy. Rywalizacja w rajdzie rozpoczęła się w piątek odcinkiem miejskim o asfaltowej charakterystyce, pokonywanym na szutrowej oponie. Zakończyliśmy dzień na 4 miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski, ze stratą 2 sekund do lidera -– mówi Kacper Wróblewski

Wybrane dla Ciebie

 

W sobotę organizator przygotował dla zawodników jedenaście odcinków specjalnych na szutrowej nawierzchni o łącznej długości ponad 100 kilometrów oesowych.

Patronite

– Naszym założeniem od pierwszych metrów była walka o czołówkę mistrzostw Polski i utrzymanie tej pozycji. Z każdym kolejnym odcinkiem sukcesywnie zwiększaliśmy tempo i coraz lepiej zgrywaliśmy się z Kubą.
Mieliśmy stosunkowo małą ilość kilometrów pokonanych na szutrze przed sezonem , mimo tego utrzymywaliśmy konkurencyjne tempo i różnice między czołową piątką były niewielkie – co mnie niezmiernie cieszy. Ostatnie odcinki rajdu stały dla nas pod znakiem walki o top 3 w RSMP. Niestety na ostatniej pętli mieliśmy nietypowa sytuacje i dogoniliśmy załogę, która wypadła z trasy. W konsekwencji musieliśmy poradzić sobie z masą kurzu od dwóch załóg przed nami – podobna sytuacja miała miejsce na ostatnim odcinku. Finalnie zakończyliśmy Rajd Zemaitija zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (dwie poprzedzające załogi nie startują w cyklu). Jesteśmy zadowoleni ze swojego rezultatu, zrobiliśmy dobrą robotę przed ORLEN 77. Rajdem Polski -– zakończył Kacper Wróblewski

Tegoroczny sezon dość nietypowo rozpoczynają dwie rundy szutrowe. Za niespełna dwa tygodnie zawodnicy ORLEN Team będą rywalizowali w ORLEN 77. Rajdzie Polski, stanowiącym drugą rundę Mistrzostw Polski oraz pierwszą rundę Mistrzostw Europy.

– Za nami Rajd Žemaitija, który miał dosłownie wszystko. Bardzo nam brakowało emocji rajdowych, ale nie spodziewałem się, że będziemy mieć ich aż tyle z pierwszym rajdem sezonu. Cieszę się, że z każdym odcinkiem łapaliśmy lepszy feeling i zgranie w aucie. Co nie mniej ważne, zakończyliśmy rajd z wysokim dorobkiem punktowym. Miło było ponownie zobaczyć tłumy kibiców przy trasach i na serwisie, mamy nadzieję, że podobnie będzie na następnej rundzie RSMP, podczas flagowej imprezy naszego sponsora PKN ORLEN – zakończył Jakub Wróbel.

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 po Rajdzie Żmudzi:

Marczyk/Gospodarczyk 35 pkt
Chwietczuk/Baran 27 pkt
Chuchała/Rozwadowski 22 pkt
Wróblewski/Wróbel 19 pkt
Kasperczyk/Syty 17 pkt
Jurecki/Kozdroń 17 pkt
Kotarba/Kotarba 13 pkt
Płachytka/Nowaczewski 11 pkt
Gabryś/Janik 9 pkt.

Partnerami duetu Wróblewski i Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *