PRASOWERajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2019RAJDYRSMP

Załoga ŠKODA Polska Motorsport zwycięża na legendarnych trasach Rajdu Świdnickiego-Krause 2019

71 załóg, w tym 11 w autach klasy R5, stanęło w sobotę, 27 kwietnia na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause. Duet zespołu ŠKODA Polska Motorsport: Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk ukończył rajd na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej jadąc jedyną w stawce ŠKODĄ FABIA R5. Dodatkową atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był ŠKODA MOTO FANPARK, w którym pierwszego dnia rajdu czekało wiele atrakcji dla rodzin.

Zawody organizowane w Świdnicy to prawdziwe rajdowe święto przyciągające nieprawdopodobną liczbę kibiców, zarówno na oficjalnej Ceremonii Startu i Mety, jak również na odcinkach specjalnych. 11 spośród 75 załóg stanęło na starcie w autach klasy R5, co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o topowe auta rywalizujące w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Liczna, a zarazem silna konkurencja była dodatkową motywacją do wytężonej pracy dla reprezentantów zespołu ŠKODA POLSKA MOTORSPORT.

– Jeżdżę w rajdach od trzech lat i nigdy nie widziałem tak dużej liczby osób na trasie. Oprócz przyjemności z jazdy, widok tak wielu ludzi przed sobą zapewnia dodatkową radość, bo wiemy, że dostarczamy wszystkim wielu sportowych emocji – komentuje Miko Marczyk.

Trasy Rajdu Świdnickiego-Krause to zróżnicowane i wymagające pełnego skupienia odcinki, prowadzące po bardzo wąskich, technicznych, wybijających drogach. Odcinek Walim-Zagórze przebiega przez słynne „patelnie Walimskie” pokryte bardzo śliską kostką, po których od kilkudziesięciu lat ścigają się najlepsi polscy kierowcy rajdowi.

Patronite

Pierwszy dzień 47. Rajdu Świdnickiego to dwa odcinki miejskie, bardzo lubiane przez Miko Marczyka oraz jeden przejazd kultowego odcinka Rościszów-Walim. Wszystkie trzy próby padły łupem załogi ŠKODA Polska Motorsport, która zakończyła pierwszy dzień rywalizacji na pozycji lidera rajdu z przewagą 11,6 sekund.

Podczas drugiego dnia rajdu, na odcinku Kamionki-Walim, pomimo drobnych problemów z hamowaniem, Miko i Szymon szczęśliwie wrócili na trasę nie uszkadzając samochodu. Utraconą w konsewkwencji przewagę udało się szybko nadrobić wygrywając kolejne cztery odcinki specjalne. Tym samym zespół ŠKODY zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo na asfaltowych trasach.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, jadący jedyną w stawce ŠKODĄ FABIA R5 wygrali 7 z 9 odcinków specjalnych i ukończyli rajd na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej z przewagą 11,6 sekundy nad Marcinem Słobodzianem i Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R5). Na trzeciej pozycji metę osiągnęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5). Kolejny sprawdzian załogi Marczyk/Gospodarczyk odbędzie się już za niecały miesiąc w Puławach.

ŠKODA Polska Motorsport to inicjatywa polskiego importera ŠKODY oraz Volkswagen Financial Services, mająca na celu promocję rajdów w Polsce poprzez współpracę z młodymi obiecującymi talentami. Poprzedni sezon ekipa ŠKODY zakończyła ze spektakularnymi sukcesami. Duet Marczyk/Gospodarczyk wywalczył wicemistrzostwo kraju, Mistrzostwo w klasie 2 oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *