ERCRAJDY

Załoga Marczyk/Gospodarczyk wraca na trasy ERC!

Załoga Marczyk/Gospodarczyk wraca na trasy ERC!

Miko Marczyk – najmłodszy w historii Rajdowy Mistrz Polski wraz z Szymonem Gospodarczykiem – jednym z najbardziej doświadczonych polskich pilotów, w 2021 roku wystartują w pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy. Polska załoga będzie rywalizować na trasach 8 rund najstarszego cyklu rajdowego na świecie w barwach ORLEN Team.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zadebiutowali w pełnym cyklu FIA ERC w 2020 roku, gdzie zajęli 4 miejsce w klasyfikacji końcowej ERC1 junior. Polski duet w poprzednim sezonie wiele razy zaznaczył swoją obecność na arenie międzynarodowej, dojeżdżając do mety odcinków specjalnych na podium w klasyfikacji juniorów aż 29 razy.

Plany startowe reprezentantów ORLEN Team w 2021 roku zakładają udział w 8 rundach europejskiego czempionatu. Są to cztery rajdy szutrowe: na Azorach, w Polsce, na Łotwie i w Portugalii oraz cztery na nawierzchni asfaltowej: Rajd Rzymu, Rajd Barum w Czechach, na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich. Duet Marczyk/Gospodarczyk zapowiada także start w Rajdzie Barbórka Warszawska oraz nie wyklucza treningowego występu podczas jednej z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Celem załogi jest walka o podium w klasyfikacji juniorskiej „ERC MICHELIN Talent Factory” oraz jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej. Pomocą w uzyskaniu wysokich pozycji na mecie ma być najnowsza ewolucja niezawodnej rajdówki. SKODA Fabia Rally2 EVO – w specyfikacji 2021, której obsługą zajmie się, podobnie jak w zeszłym roku, łotewska stajnia Sports Racing Technologies.

Miko Marczyk

Miko Marczyk

Z dumą i radością ogłaszam nasz start w Rajdowych Mistrzostwach Europy 2021. To dla nas bardzo dobra informacja i mam nadzieję, że w tym roku będziemy mogli wykorzystać doświadczenia, które zebraliśmy w naszym debiutanckim sezonie 2020. Razem z Szymonem Gospodarczykiem, który usiądzie na moim prawym fotelu, chcemy dać wiele powodów do radości wszystkim naszym polskim kibicom. Będziemy walczyć w dwóch klasyfikacjach –  generalnej oraz juniorskiej (ERC MICHELIN Talent Factory), w których chcemy zdobywać jak najwyższe pozycje. Zapraszam wszystkich serdecznie do kibicowania nam w tym roku, damy z siebie wszystko.”

Szymon Gospodarczyk

W tym roku wraz z Miko planujemy start w cyklu FIA ERC – jest to 8 rajdów, z których dwa będą dla nas nowością. Mam na myśli Rajd Azorów oraz Rajd Serras de Fafe. Rywalizować będziemy z najlepszymi zawodnikami na świecie, a poziom Rajdowych Mistrzostw Europy jest w ostatnich latach niesamowicie wysoki. Ja osobiście czekam na start w jubileuszowej, setnej edycji Rajdu Polski. Uwielbiam ścigać się na mazurskich szutrach wśród polskich kibiców. Trzymajcie kciuki za nasz udany sezon.”

Miko Marczyk

Partnerami startów załogi Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk w sezonie 2021 są: PKN ORLEN, Volkswagen Financial Services oraz Michelin. Partnerem technologicznym zostanie Skoda Polska. Dostawcą sprzętu sportowego – firma Rallyshop.pl.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *