Rajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2021RAJDYWRC

Wystartował Rajd Chorwacji, Polacy wiceliderami zmagań!

Wystartował Rajd Chorwacji, Polacy wiceliderami zmagań!

W piątkowy poranek wystartowała trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Chorwacji. Zawody debiutujące w kalendarzu WRC stanowią także pierwszy w tym roku start dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Reprezentanci LOTOS Rally Team zgodnie z zapowiedziami rozpoczęli atak od samego początku i po czterech odcinkach specjalnych są wiceliderami kategorii WRC 3!

Pierwsza pętla Rajdu Chorwacji składała się z czterech odcinków specjalnych mierzących razem blisko 50 kilometrów. Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli od czwartego czasu na pierwszej, najkrótszej próbie. Drugą, najdłuższą w etapie, ukończyli na drugiej pozycji, niespełna dwie sekundy za liderami. Kolejne dwa odcinki kończyli na podium, jedynie sekundy za zwycięzcami. Bardzo dobre tempo od samego początku skutkuje wysokim, drugim miejscem w kategorii WRC 3 przed popołudniową pętlą zmagań. Do liderów, francuskiego duetu Rossel/Coria, tracą jedynie 9 i pół sekundy.

– Już przed rozpoczęciem byliśmy przygotowani na bardzo trudny rajd. Teraz w zasadzie na każdym zakręcie przekonujemy się o tym jeszcze bardziej. Jest dużo brudu i pomimo tego, że droga jest sucha, jadący przed nami zawodnicy wyciągają z poboczy sporo błota. To powoduje, że bardzo trudno jest utrzymać odpowiedni tor jazdy. Za nami wymagająca pierwsza pętla, ale jesteśmy zadowoleni. Zajmujemy dobre, drugie miejsce, tracąc naprawdę nie wiele do zwycięzcy Rajdu Monte-Carlo, a to dopiero początek rywalizacji, która daje nam wiele przyjemności. Myślę więc, że mamy powody do optymizmu

– komentuje Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

Po serwisie zlokalizowanym w Zagrzebiu zawodnicy o 15:01 rozpoczną drugą piątkową pętlę, pokonując te same odcinki specjalne. Najpierw będzie to OS 5, Rude – Plešivica (6,94 km), następnie odcinki Kostanjevac – Petruš Vrh (23,76 km), Jaškovo – Mali Modruš Potok (10,10 km) oraz Pećurkovo Brdo – Mrežnički Novaki (9,11 km). Na koniec dnia zaplanowano 45-minutowy serwis B.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *