RAJDYRSMP

Wypowiedzi zawodników stawki ProfiAuto RSMP po pierwszym dniu 77. Orlen Rajdu Polski

Wypowiedzi zawodników stawki ProfiAuto RSMP po pierwszym dniu 77. Orlen Rajdu Polski

Po pierwszym etapie zmagań w 77. Orlen Rajdzie Polski czołowi zawodnicy cyklu ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski podzielili się swoimi wrażeniami, które przyniósł za sobą piątkowy dzień warmińsko – mazurskiego klasyka. Przypomnijmy, że wczoraj krajowa stawka zmierzyła się z odcinkiem testowym oraz kwalifikacyjnym natomiast właściwą część rywalizacji otworzył krótki oes na obiekcie Mikołajki Arena.

Jarosław Szeja

,,Pierwszy oes Rajdu Polski za nami. To była krótka rozgrzewka na torze Mikołajki Arena. Wynik jest dobry, ale pamiętamy, że rajd tak naprawdę zaczyna się dopiero jutro. To będzie długi i ciężki dzień, ale czujemy, że jesteśmy gotowi. Dziękujemy za wsparcie partnerom – bez Was nie byłoby nas na starcie tej imprezy. Dziękujemy też kibicom za to, że jesteście i okazujecie nam swoje wsparcie. To bardzo ważne i czujemy to na oesach!”

Mimo wyśmienitego rezultatu w klasie czwartej przygody nie ominęły duetu Adam Sroka i Patryk Kielar startującego Peugeotem 208 R2 ze stajni RallyLab.

Adam Sroka

,,Kończymy 1 dzień zmagań na 2gim miejscu w klasie I 3cim w generalce 2wd zaraz za Jakub 'Colin' Brzeziński I Krzysztof Bubik Racing . Niestety popełniłem drobny błąd na jednym z zakrętów i sprawdziliśmy czy technika opierania się o bandy znana fanom gier Need For Speed sprawdzi się na torze w Mikołajkach. Ku naszemu zaskoczeniu nie przyniosła ona dobrych rezultatów na stoperze. Szkody są kosmetyczne więc w dobrych humorach lżejsi o parę groszy w portfelu z optymizmem podchodzimy do jutrzejszego dnia.”

Problemy Kasperczyka

Krótko i na temat wypowiedział się Tomasz Kasperczyk, który na odcinku kwalifikacyjnym musiał uznać wyższość awarii technicznej komputera sterującego. Kilka godzin później meldując się na mecie pierwszego odcinka specjalnego załoga zespołu Tiger Energy Drink Rally Team wykręciła doskonały rezultat.

Tomasz Kasperczyk

,,Poszło OK, choć było bardzo ślisko, czego się nie spodziewałem. To dopiero rozgrzewka. Jutro od rana będziemy ciśnąć.”

Sobotni poranek będzie wyjątkowo oraz dodatkowo wymagający dla Adriana Chwietczuka i Jarka Barana, którzy na OS 1 uplasowali się w trzeciej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Adrian Chwietczuk

,,Jesteśmy po pierwszym dniu Rajdu Polski, po raz pierwszy w życiu jechałem po Torze Mikołajki, ale to była tylko rozgrzewka przed właściwą rywalizacją, która czeka nas jutro. W sobotę będziemy czyścili drogę, więc nasze tempo na początku pewnie trochę spadnie, ale myślę, że na drugiej pętli je wyrównamy. Liczymy na Wasz doping, trzymajcie kciuki i kibicujcie bezpiecznie!”

Jakże wyboista trasa toru w Mikołajkach zaskoczyła Marka Nowaka, który wraz z Adamem Grzelką rozpoczął drugi start w karierze na luźnej nawierzchni za kierownicą Forda Fiesty R5.

Marek Nowak

,,Ale po tych dziurach nawet z takim skokiem amortyzatora nie jest łatwo.”

Gabryś otwiera trasę

Drugi etap ruszy już za moment natomiast poniżej prezentujemy oficjalną kolejność startową, która została rozstawiona na podstawie wyborów najszybszej piętnastki odcinka kwalifikacyjnego.

1. Gabryś/Janik (POL/POL, Volkswagen Polo GTI R5)

2. Chwietczuk/Baran (POL/POL, Skoda Fabia Rally2)

3. Fernàndez/Garcia (CHL/ARG, Skoda Fabia Rally2)

4. Tempestini/Itu (ROU/ROU, Skoda Fabia Rally2)

5. Grzyb/Poradzisz (POL/POL, Skoda Fabia Rally2)

6. Munster/Louka (LUX/BEL, Hyundai i20 R5)

7. Scandola D’Amore (ITA/ITA, Hyundai i20 R5)

8. Bonato/ Boulloud (FRA/FRA, Citroen C3 Rally2)

9. Kreim/Christian (GER/GER, Volkswagen Polo GTI R5)

10. Hercig/Ferencz (HUN/HUN, Skoda Fabia Rally2)

11. Devine/Fulton (IRL/IRL, Ford Fiesta Rally2)

12. Solans/Marti (ESP/ESP, Skoda Fabia Rally2)

13. Marczyk/Gospodarczyk (POL/POL, Skoda Fabia Rally2)

14. Mikkelsen/Floene (NOR/NOR, Skoda Fabia Rally2)

15. Łukjaniuk/Arnautow (RUS/RUS, Citroen C3 Rally 2)

ORLEN 77. Rajd Polski 2021 – Shakedown

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *