RAJDYRSMP

Wygrana Płachytki – OS 5 & 6 – Rajd Nadwiślański

Wygrana Płachytki  – OS 5 & 6 – Rajd Nadwiślański

 

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk najszybciej pokonali drugi przejazd oesu Zakrzów, który otworzył drugą pętlę zmagań na trasach 8. Rajdu Nadwiślańskiego. Tylko 0.6s za duetem Orlen Teamu dojechał Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem natomiast Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski zanotowali trzeci rezultat. W niecałych dwóch sekundach zmieścili się czwarty Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim oraz bracia Kotarba, którzy wykręcili piąty czas w generalce. Dwie dziesiąte sekundy do załogi Citroena C3 Rally2 zamykającej pierwszą piątkę stracili Tomasz Kasperczyk z Damianem Syty natomiast 0.1s do wiceliderów puławskiej rywalizacji stracili Łukasz Kabaciński z Michałem Kuśnierzem. Z dalszej części dnia wycofali się Arkadiusz Lechoszest z Jackiem Spentanym, którzy lądując poza trasą urwali koło w swojej Škodzie Fabii S2000. Pechowo popołudnie zaczęli Jacek Jurecki z Michałem Kozdroniem, którzy od sędziów otrzymali karę czasową za spóźnienie do Punktu Kontroli Czasu.

Po raz pierwszy do czołowej trójki klasy Open 2WD wbił się Jakub Lesiak z Łukaszem Biernotem natomiast na czele nadal znajdują się Jacek Sobczak z Michałem Marczewskim w Porsche 997 GT3 Cup. Z problemami technicznymi uporali się Jakub Brzeziński z Dariuszem Burkatem, którzy zgarnęli oesowe zwycięstwo w klasie czwartej zostawiając za sobą Grzegorza Bondera i Jakuba Gerbera.

Patronite

Doskonała jazda Poliamid Rally Team

Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim zwyciężyli w generalce szóstego odcinka specjalnego. Tuż za nimi znaleźli się Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem, którzy coraz to częściej notują rezultaty w pierwszej trójce. Z oesowego podium nie schodzi Tomasz Kasperczyk i Damian Syty natomiast sekundę do czołowej części stawki stracili bracia Kotarba.

Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem dojechali do mety dopiero na piątym miejscu przed szóstym Adrianem Chwietczukiem i Jarkiem Baranem. Załoga teamu Hołowczyc Racing o zaledwie trzy dziesiąte sekundy pokonała Wojciecha Chuchałe i Sebastiana Rozwadowskiego.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *