WRC2

Koniec sezonu dla Łukasza Pieniążka!

Rajd Portugalii 2019 był ostatnim startem Łukasza Pieniążka w tym sezonie. Polak z powodów finansowych nie będzie kontynuował startów w sezonie 2019.

Według naszych źródeł oficjalnie ogłoszenie tego faktu nastąpi w poniedziałek. Jednak możemy spodziewać się tego wcześniej ponieważ w piątek wszystkie zespoły rozsyłają informacje prasowe przed daną rundą WRC. Jeżeli jutro w mailu od M-Sportu nie będzie wypowiedzi Łukasza Pieniążka będziemy mieli tak naprawdę potwierdzenie tego smutnego faktu.

Łukasz Pieniążek w sezonie 2019 miał zaliczyć pełen sezon w nowo powstałej kategorii jaką jest WRC2 Pro. Częstochowianin startował w barwach zespołu M-Sport. Polak na początku sezonu nawiązał współpracę z Kamilem Hellerem lecz po starcie w Rajdzie Korsyki, ta współpraca została zakończona. Łukasz Pieniążek postanowił wrócić do współpracy z Jakubem Gerberem z którym miał okazję jeździć kilka lat wcześniej. Pieniążek i Gerber wystartowali w Rajdzie Portugalii gdzie zajęli ostatnie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2 Pro.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close