WRC2

Kajetanowicz w WRC2 z VW Polo R5!

Kajetanowicz w WRC2 z VW Polo!

Miesiące medialnej ciszy to tylko pozorny spokój w zespole Kajto. Za kulisami prowadzone były intensywne rozmowy, które doprowadziły do szczęśliwego finału. Kajetan Kajetanowicz stanie do rywalizacji w klasie WRC2 dla kierowców prywatnych w sezonie 2019! Będzie to SIEDEM rund, czyli pełny cykl. Najbliższy start to Rajd Korsyki! Wiemy także, że Kajto ponownie zaliczy start w Barbórce Warszawskiej. Największa zmiana to nowy samochód – Volskwagen Polo R5. Jednocześnie kontynuowana zostaje współpraca z Grupą Lotos i pozostałymi partnerami – Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Zespół planuje starty w rajdach, w których wystąpił już w zeszłym sezonie, aby skorzystać z nabytego już doświadczenia. Myśli się także o rajdzie poza Europą. Obsługą Volkswagena Polo R5 GTI zajmie się profesjonalna austriacka firma BRR – Baumschlager Rallye & Racing, założona przez Raimunda Baumschlagera.

Tym samym 3-krotny Mistrz Europy po kilku latach za kierownicą Forda Fiesty przesiada się do rajdówki niemieckiego producenta, który kilka lat temu absolutnie zdominował rywalizację w WRC. Polo R5 to aktualnie jedna z „najgorętszych” rajdówek na świecie. Tym bardziej cieszy fakt, że polski kierowca będzie miał okazję ścigać się nią po odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata.

Patronite

Pilotem Kajetanowicza dalej będzie znany wszystkim doskonale Maciej Szczepaniak. Tym samym duet kontynuuje współpracę, która do tej pory układała się bardzo dobrze. I jak? Jesteście zadowoleni z kierunku, który obrał Kajetan i jego zespół?

Kajetanowicz - Polo R5
kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz:

„Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę – masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą! Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen – pełny sezon w Mistrzostwach Świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki – zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które niesie nam partner strategiczny – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli. Bez Was byłyby tylko marzenia. Jestem wdzięczny zespołowi M-Sport Poland za ostatnie pięć wspaniałych lat i wspólne, wielkie sukcesy. Z całym zespołem LOTOS Rally Team postaramy się nie zawieść Was, naszych fanów i wszystkich Polaków. Jak to zrobimy? Nieustająco będziemy marzyć, wierzyć i ciężko pracować.”

Jarosław Wittstock – wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych:

„Rajdy samochodowe są dla LOTOSU, producenta paliw i olejów silnikowych, naturalnym kierunkiem sponsoringowym. Cieszymy się, że to Kajetan Kajetanowicz będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym i wymagającym sporcie. To najpopularniejszy polski kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy. Po ubiegłorocznym, debiutanckim sezonie w WRC2 udowodnił, że jest gotowy na więcej. Wierzymy, że cenne doświadczenie zebrane podczas czterech rajdów zaprocentuje w tym roku i pozwoli zdobyć załodze LOTOS Rally Team miejsce na podium. Start w pełnym cyklu rajdów WRC2 to na pewno duże wyzwanie. Natomiast dobrze wiemy też, jak bardzo pracowity i zdeterminowany jest zarówno Kajto, jak i cały jego zespół. To, że możemy go wspierać w tym kolejnym sezonie to dla nas wielki zaszczyt.”

Sezon 2018 w wykonaniu Kajto

W ubiegłym roku Kajto oraz jego pilot, Maciek Szczepaniak, wystartowali w czterech rundach WRC2. Były to rajdy: Sardynii, Niemiec, Turcji i Hiszpanii. Najlepsza lokata w klasyfikacji WRC2 to czwarta. W piekielnie trudnych warunkach Rajdu Turcji Polacy wygrali 9 z 17 odcinków specjalnych (najwięcej w klasie). Na mieszanej nawierzchni Rajdu Hiszpanii Kajetanowicz i Szczepaniak zostali najwyżej sklasyfikowaną prywatną załogą w WRC2. Zanotowali też szósty czas w generalce na OS14. Po tym rajdzie duet awansował na 10 pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Na przestrzeni swoich czterech startów, Kajto pokazywał niejednokrotnie bardzo dobre tempo. Drobne błędy i przypadki losowe sprawiły, że nie zawsze udawało się wycisnąć maksimum ze startu. Nic więc dziwnego, że apetyty zespołu oraz kibiców znacznie wzrosły i każdy liczył na kontynuację programu w WRC2 3-krotnego Mistrza Europy.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *