RAJDYsimracingWIRTUALNEWRC

WRC 9 wybrane jako platforma do programu Rally Star.

WRC 9, najnowsza część oficjalnej gry Rajdowych Mistrzostw Świata, została wybrana jako platforma do nowego programu FIA „Rally Star”, który ma na celu odszukanie talentów wśród młodych gracz. Wraz z tym ogłoszeniem, poznaliśmy też kilka szczegółów dotyczących naboru do programu.

Pierwszym krokiem będzie wielofazowy proces selekcji zawodników, właśnie poprzez WRC 9, który odbędzie się w grudniu 2020 roku. Wziąć udział będą mogli zawodnicy w przedziale wiekowym 17-26 lat, którzy zakupią potrzebne do startu w programie DLC. Najlepsi wezmą udział w nadzorowanym przez FIA, programie treningowym, przygotowującym do jazdy w rajdówce.

Później, najlepsza siódemka będzie mogła rozpocząć swoją rajdową karierę w rzeczywistości, by w późniejszym jej etapie dołączyć do Junior WRC. Dyrektor rajdowy FIA, Yves Matton, wyraził wielkie nadzieje, że program „Rally Star” pozwoli pokazać swój potencjał wielu młodym kierowcom.

Nie mogliśmy mieć nadziei na lepszą platformę niż WRC 9, aby wybrać najlepszych kandydatów. Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA gromadzą fanów ze wszystkich kontynentów. Wielu z nich marzy o tym, by usiąść za kółkiem, a naszym pragnieniem jest uczynić ten sport bardziej dostępnym. Dzięki FIA Rally Star i jego cyfrowej wersji w WRC 9, życie tą pasji jest prostsze niż kiedykolwiek.

-powiedział Matton.

WRC 9 będzie miało swoją premierę już 3 września na całym świecie. Z kolei DLC „Rally Star” potrzebne do startu w programie będzie dostępne w grudniu na PC, PS4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *