Rajd Monte Carlo 2020RAJDYWRC

Vatanen stawia na Tänaka i Ogiera

Ari Vatanen przed zbliżającym się nowym sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, stwierdził że w tym roku na trasach WRC ton rywalizacji będą nadawać Ott Tänak i Sebastien Ogier. Zdaniem Fina wymieniona powyzej dwójka będzie walczyła ze sobą o mistrzowską koronę aż do ostatniej rundy.

Mistrz Świata z 1981 roku powiedział w rozmowie z brytyjskimi mediami, że Ott Tänak czuje się dobrze w zespole Hyundaia i że jest zadowolony z i20 Coupe WRC.

Ott dobrze czuje się w Hyundaiu. Byłem zaskoczony, że po takich odniesionych sukcesach zdecydował się opuścić Toyote. Być może nie dokońca tam wszystko grało. Jestem przekonany że będzie w tym roku piekielnie mocny. Natomiast Sebastien Ogier za kierownicą nowego dla siebie Yarisa WRC zrobi wszystko aby wrócić na szczyt. Obydwaj ci kierowcy będą walczyć ze sobą do końca o mistrzowską koronę.

Fińska legenda rajdów wypowiedziała się również na temat swoich rodaków startujących w WRC.

Ciesze się że, Esapekka Lappi i Teemu Suninen znaleźli miejsce w ekipie M-Sport i będą dalej rywalizować w Mistrzostwach Świata. Po wycofaniu się Citroena dla Lappiego było to jedyne możliwe wyjście z tej kiepskiej sytuacji. Esapekka jest bardzo szybkim kierowcą i wierze że w tym roku jeszcze nas może miło zaskoczyć

Ari Vatanen odniósł się również do tegorocznego kalendarza Mistrzostw Swiata, w którym do elity wraca legendarny Rajd Safarii.

Napewno Safarii będzie dla wszystkich wyzwaniem, ale współcześni mechanicy są niewiarygodni potrafia przerobić rajdówki tak aby pasowały one do dzisiejszych standardów. Organizatorzy zapewniają jednak, że tegoroczna trasa będzie bardziej urozmaicona i dużo lepsza niż w ostatnich edycjach.

Nowy sezon WRC startuje już w czwartek. Pierwszym przystankiem najszybszych kierowców świata będzie legendarny Rajd Monte Carlo.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close