RAJDYWRC

Testy zespołów WRC ponownie możliwe już wkrótce!

Testy zespołów WRC ponownie możliwe już wkrótce!

Już w przyszłym tygodniu spodziewamy się cofnięcia zakazu organizacji testów przez zespoły WRC. Wstrzymanie wszelkich tego typu aktywności zarządziła FIA na początku kwietnia. Pisaliśmy o tym tutaj – KLIK! Teraz, kiedy świat motorsportu powoli wraca do życia, bardzo blisko jesteśmy także powrotu rajdówek klasy WRC na odcinki testowe, a później na odcinki specjalne.

Zespoły planują już czerwcowe testy przed Rajdem Finlandii. Zmianie uległy przepisy dotyczące limitu testów przypadającego na dany zespół i kierowcę. Dotychczasowy, 42-dniowy limit zostanie zastąpiony nowym formatem – trzy dni na każdą europejską rundę, w tym każdy dzień należący do jednego kierowcy. Gdyby sezon rozegrano zgodnie z pierwotnym planem, oznaczałoby to aż 50% mniej czasu na testy – siedem europejskich rund łącznie daje 21 dni jazdy. Oficjalna zmiana tych przepisów spodziewana jest wkrótce. Do tego czasu zespoły obowiązuje prawdopodobnie dżentelmeńska umowa, aby już teraz nie przekraczać takiego limitu.

DirtFish, powołując się na anonimowe źródło, informuje szerzej o tej sytuacji. Była możliwość podtrzymania zakazu testów aż do 19 czerwca, ale zespoły i kierowcy dość mocno naciskają na powrót do rajdówek. Obecnie trwa organizacja logistycznej części przedsięwzięcia. Finlandia z kolei już w poniedziałek zdejmie część regulacji związanych z pandemią covid-19. Możliwe będzie latanie do kraju z większości europejskich krajów. Komplikacje może powodować status geopolityczny Wielkiej Brytanii, a także decyzja Szwecji o tym, aby nie zamykać się na czas pandemii.

Źródło: David Evans, DirtFish

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close