RAJDYWRC

Subaru planuje powrót do WRC?!

Subaru planuje powrót do WRC?!

W 2022 roku w WRC ma dojść do zasadniczej zmiany przepisów. W japońskich mediach krążą plotki o tym, że Subaru może wrócić do Mistrzostw Świata. 10 października w Ai Hiroshi Memorial Park odbyła się prezentacja modelu Subaru WRX STI Group N, w której uczestniczył między innymi Mistrz WRC z 2003 roku – Petter Solberg.

Embed from Getty Images

W kręgach rajdowych zaczęto coraz mocniej rozmawiać o pozycji Subaru w motorsporcie, a plotki o powrocie legendarnej marki do światowego czempionatu powoli wydają się coraz bliższe prawdzie. Punktem wyjścia mają być nowe regulacje w WRC, które planowane są do wprowadzenia już w 2022 roku. Wprowadzenie systemu hybrydowego wydaje się być wielkim plusem serii zarówno dla producentów, jak i inwestorów.

Według plotek, Subaru przeprowadza w swoich szeregach rozmowy na temat, czy opłaca się powrócić do WRC uwzględniając koszty uczestnictwa, wybór partnerów technicznych i marketing. Wygląda na to, że nadal trwają rozmowy, ale wydaje się, że opracowano już konkretny plan. Ze strony Subaru usłyszeliśmy:

„Jeśli chodzi o promocję, głównym modelem będzie asortyment hybryd XV. WRC jest najlepszym narzędziem do promowania sportowego wizerunku hybrydy.”

Spekuluje się również, że wraz z powrotem Subaru do królewskiej serii, moglibyśmy zobaczyć współpracę japońskiego producenta z M-Sportem. Mówi się nawet, że obie strony już rozmawiały ze sobą. Dla Subaru M-Sport byłby najlepszym możliwym partnerem technicznym, a sam M-Sport nie będąc pewny kontynuacji projektu ze strony Forda, mógłby skusić się na taką współpracę.

Źródło: jp.motorsport.com

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *