RAJDYWRC

Subaru jednak nie przystąpi do WRC?

Kwestia powrotu japońskiego producenta do Rajdowych Mistrzostw Świata, była dosyć głośna przez ostatnie kilka miesięcy. Dzisiaj jednak okazuje się, że Subaru może w ogóle nie mieć planów na starty w WRC.

Donosi o tym portugalski portal sportmotores.com, który z kolei powołuje się na wywiad niemieckiego Motorsport Aktuell. W tym właśnie wywiadzie Yves Matton twierdzi, że do sezonu 2022 (pierwszego w erze hybrydowej) przystąpią tylko obecne zespoły: Toyota, Hyundai i M-Sport. Ponadto, według niemieckiego magazynu, nie ma w tej sprawie nawet negocjacji, a sam zarząd Subaru ponoć przyjął pogłoski o WRC ze sporym zdziwieniem.

Za wyciągnięcie tematu na światło dzienne odpowiada głównie japońska prasa, po tym jak Akio Toyoda stwierdził, że „chciałby zobaczyć Subaru z powrotem w WRC”. W styczniu padła informacja, że w zarządzie Subaru, toczą się dyskusje o przystąpieniu do Mistrzostw Świata. Jednak na razie nie sposób stwierdzić, czy właściwie miały one miejsce.

Patronite

Mimo tych nie najlepszych informacji, w sprawie Subaru nic jeszcze nie jest przesądzone. Do kwietnia konstruktorzy mają czas na zadeklarowanie się, co do stworzenia samochodu WRC z napędem hybrydowym.

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close