AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Sordo: „Hyundai jest dla mnie jak rodzina”

Sordo: „Hyundai jest dla mnie jak rodzina”

Potwierdziły się informacje podawane przed dziennik AS. Dani Sordo pozostanie w zespole Hyundaia na sezon 2021. Koreański zespół ogłosił, że Hiszpan będzie startował w i20 WRC na zmianę z Craigiem Breenem. Oprócz tego, miejsca w zespole zachowali Ott Tanak i Thierry Neuville.

Mówiłem już wcześniej, że Hyundai jest dla mnie jak rodzina.

-mówił Sordo po ogłoszeniu składu zespołu.

Mieliśmy trudny rok, ale we wszystkim się wspieraliśmy. Mam szczęście, że jestem częścią tego zespołu od samego jego początku i, że co roku się rozwijamy. Moje drugie zwycięstwo na Sardynii w WRC, było przykładem tego, że nadal możemy razem odnosić sukcesy. Mam nadzieję, że w 2021 roku przyjdzie więcej świetnych wyników.

Zanim jeszcze ucichły echa Rajdu Monzy, podczas którego Hyundai zdobył drugie mistrzostwo konstruktorów, zespół z Alzenau zajął się przygotowaniami do Rajdu Monte-Carlo. Zawody te tradycyjnie otworzą sezon pod koniec stycznia. Obecnie podopieczni Andrei Adamo testują i20 WRC we Francji, wraz z nowym dostawcą opon – Pirelli.

Patronite

Daniego Sordo, który na stałe zadomowił się już w Hyundaiu, czeka jednak zmiana. Jego wieloletni pilot Carlos Del Barrio, zapowiedział bowiem, że w sezonie 2021 będzie towarzyszył Paragwajczykowi – Fabio Zaldivarowi. Monte-Carlo będzie ostatnim jak na razie startem Sordo i Del Barrio. Potem na prawym fotelu w i20 WRC zasiądzie hiszpańska pilotka – Sandra Di Rocco. Debiutowała ona u boku Oscara Corony w 2005 roku. W obecnym sezonie jeździła wraz z Efrenem Llareną znanym z ERC. Di Rocco będzie pierwszą pilotką w fabrycznym zespole WRC od czasu Ilki Minor w M-Sporcie siedem lat temu.

źródło: Diairo AS 

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *