Rajd TurcjiRajd Turcji 2020RAJDYWRCWRC 3

Kajetanowicz i Szczepaniak liderują w Rajdzie Turcji!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nie dali szans rywalom na pierwszej, sobotniej pętli Rajdu Turcji. Załoga LOTOS Rally Team wygrała dwa odcinki specjalne i zdecydowanie lideruje w swojej kategorii! Tempo Polaków plasuje ich na dziesiątym miejscu klasyfikacji generalnej, przed nimi są już tylko samochody klasy WRC.

Polacy rozpoczęli od świetnego czasu na porannym, blisko 32-kilometrowym odcinku Yeşilbelde 1. Pokonali tam wszystkich rywali w samochodach Rally2, łącznie z załogami fabrycznymi, wychodząc na prowadzenie w WRC 3. Podobnie było na kolejnym odcinku, Datça 1 (8,75 km), gdzie powiększyli swoją przewagę i uzyskali doskonały, dziewiąty czas w klasyfikacji generalnej, pokonując w równej walce jedną z załóg w samochodach WRC. Załoga LOTOS Rally Team może pochwalić się świetną skutecznością – wygrywała odcinki w każdym z tegorocznych startów! Pętlę zakończyła próba Kızlan 1 (13,15 km), na której Kajetanowicz i Szczepaniak zanotowali drugi czas, tylko 1,5 sekundy za zwycięzcami.

Wybrane dla Ciebie

 

– Po pierwszej sobotniej pętli prowadzimy w rajdzie, utrzymujemy dobre tempo i wszystko idzie zgodnie z planem. To napawa optymizmem, ale w tym rajdzie niczego nie można być pewnym i dlatego musimy zachować pełną koncentrację do samego końca, a przy tych temperaturach nie jest to takie łatwe. Są w tym rajdzie odcinki specjalne, na których rywalizujemy i wygrywamy z zespołami fabrycznymi, a także tymi z WRC. Były odcinki, po których podchodzili do nas rywale i gratulowali mówiąc, że nie są w stanie nawiązać z nami walki. To bardzo nas cieszy, ale tak jak mówiłem, do samej mety niczego nie możemy być pewni i cały czas musimy uważać. Na drugiej pętli czeka nas wiele kamieni na trasie, będziemy musieli decydować, które ominąć, a po których możemy przejechać. Jest to rajd kompromisów, w którym z jednej strony liczy się jak najszybsze dotarcie do mety, a z drugiej należy dbać bardzo o sprzęt. Bez względu na wszystko, chcemy utrzymać dobre tempo i walczyć o wygraną – komentował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

 

Na odcinkach panują bardzo trudne warunki. Jest wysoka temperatura, unosi się sporo kurzu, a na samej trasie pojawia się wiele głazów, które tylko czekają, by uszkodzić samochód. O trudach zawodów przekonał się już aktualny mistrz świata, Ott Tänak, który po uszkodzeniu samochodu musiał wycofać się z rywalizacji.

Druga pętla wystartuje o 14:45 czasu miejscowego i rozpocznie ją kolejny przejazd najdłuższej w etapie próby Yeşilbelde 2 (31,79 km), po którym załogi przejadą OS Datça 2 (8,75 km) oraz OS Kızlan 2 (13,15 km).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Rajd Turcji 2020 (WRC 3) – nieoficjalne wyniki po OS 5:
1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, koda Fabia Rally2 evo) 1:01:32,0 s
2. Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian (Boliwia/Argentyna, Citroën C3 R5) +12,2 s
3. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +2:21,5 s
4. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, koda Fabia Rally2 evo) +2:26,7 s
5. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +2:28,1 s
6. Avci/Vatansever (Turcja, Citroën C3 R5) +3:05,4 s
7. Cukurova/Akcay (Turcja, koda Fabia R5) +4:10,1 s
8. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta Rally2) +6:28,1 s
9. Soylu/Köleoğlu (Turcja, Škoda Fabia R5) +17:04,6 s

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *