Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Neuville zgarnia zwycięstwo – OS5 Rajd Sardynii 2018

Neuville zgarnia zwycięstwo – OS5 Rajd Sardynii 2018

Czas na ostatni odcinek specjalny porannej pętli! MONTE BARANTA o długości 11,5 kilometra. Póki co w WRC jedynym większym pechowcem wciąż jest Elfyn Evans. Reszta kierowców pokonuje próby w miarę spokojnie, a przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ponieważ Thierry Neuville zwrócił uwagę na to, że miał kilka dużych „momentów” i chyba musi trochę zwolnić. Na OS5 Belg odzyskał jednak drugą lokatę w klasyfikacji generalnej, więc może wcale nie ma takiej potrzeby, aby odpuszczać 😉

Andreas Mikkelsen utrzymuje prowadzenie na poziomie 14 sekund. Tym razem stracił 4,2 sekundy do swojego kolegi z Hyundaia. Norweg twierdzi, że czuje się komfortowo za kółkiem, a my wiemy, że w takiej sytuacji może być bardzo szybki. Elfyn Evans zanotował stratę około 12 sekund do zwycięzcy odcinka. Walijczyk z M-Sportu mówi, że samochód prowadzi się nieźle, ale ciężko znaleźć motywację, kiedy nie ma o co walczyć. Jari-Matti Latvala, który obchodzi tutaj jubileusz 200 startu w WRC, przejechał tę próbę ze stratą ok. 5 sekund do Neuville’a. Kierowca Yarisa WRC uważa, że nie ma absolutnie żadnej korzyści z dalszej pozycji na trasie, a wręcz przeciwnie – lepiej być z przodu. Także Mads Ostberg zwrócił na to uwagę po swoim przejeździe.

Teemu Suninen po porannej pętli jest 0,1 sekundy przed Sebem Ogierem. Fiński kierowca uważa, że były to dobre oesy, ale czuje potrzebę poprawy w wolnych sekcjach, które pokonuje się na pierwszym/drugim biegu, ponieważ tam traci czas. Za jego plecami czai się 5-krotny Mistrz Świata, więc na horyzoncie pojawia się większa presja. Czy Teemu jej podoła?

Najczęściej powtarzanym zwrotem po przejeździe odcinka wśród kierowców było „not easy” co dość dobrze oddaje warunki, z jakimi się zmagają. Jesteście ciekawi, jak rozwinie się sytuacja? Zapraszamy po godzinie 15:01, kiedy rozpocznie się popołudniowa pętla!

Wyniki – OS5 Rajd Sardynii 2018

OS5 Rajd Sardynii
wrc.com
Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close