Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Neuville już mniej niż 1,5 sekundy za Ogierem! – OS18 Rajd Sardynii 2018

Neuville już mniej niż 1,5 sekundy za Ogierem! – OS18 Rajd Sardynii 2018

Trzy odcinki specjalne do końca! Pora na SASSARI – ARGENTIERA, czyli próbę liczącą sobie 7 kilometrów, która będzie w południe areną dla Power Stage. Na szczycie tabeli trwa pasjonująca rywalizacja o zwycięstwo. Przed startem tego oesu Seb Ogier miał już tylko 3,1 sekundy przewagi.

Kluczowe jest słowo „miał”, ponieważ Thierry Neuville ponownie przycisnął i odebrał kolejną część przewagi Ogiera! Francuz prowadzi już o ZALEDWIE 1,3 sekundy! Belg wygrał ten oes z 5-krotnym mistrzem świata o 1,8 sekundy. Przed nami jeszcze 2 odcinki specjalne i możemy już być praktycznie pewni, że ta rywalizacja zakończy się o dziesiąte części sekundy na korzyść jednego z tych kierowców!

Tak, jak przewidywaliśmy – wszystkie pozostałe potyczki już są w zasadzie zakończone. Hayden Paddon oddalił się od Madsa Ostberga na 11 sekund. Na OS18 Andreas Mikkelsen i Ott Tanak jako jedyni dotrzymali tempa liderom, tracąc kolejno 2,4 i 2,6 sekundy do Neuville’a. Norweg zapowiada walkę o punkty na Power Stage. Piąty Latvala stracił już 9 sekund, na oesie o długości 7 kilometrów!

Wyniki – OS18 Rajd Sardynii 2018

OS18 Rajd Sardynii
wrc.com

Wyniki – OS18 Rajd Sardynii 2018 w WRC2 – KLIK!

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close