Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Mikkelsen powiększa przewagę – OS3 Rajd Sardynii 2018

Mikkelsen powiększa przewagę – OS3 Rajd Sardynii 2018

Drugi oes porannej pętli to CASTELSARDO o długości niespełna 14,5 kilometra. Droga jest już prawie całkowicie sucha, więc znów pierwsi kierowcy mogą tracić na „zamiataniu” trasy. W tych warunkach najlepiej radzi sobie Andreas Mikkelsen, który ewidentnie jest w gazie i wygrywa drugi odcinek dzisiejszego dnia! W klasyfikacji generalnej Ott Tanak traci zaledwie 0,1 sekundy do Neuville’a. Zapowiada się dobra walka. Sebastien Ogier traci do lidera rajdu już 22 sekundy.

Nieźle pojechał Craig Breen, notując czas gorszy od Mikkelsena o 3,3 sekundy. Jeszcze lepiej poradził sobie Teemu Suninen. Jego rezultat był gorszy zaledwie o 0,8 sekundy od kierowcy Hyundaia. Pomiędzy Breenem i Suninenem uplasował się Ott Tanak ze stratą 2,8 sekundy do zwycięzcy OS3.

Elfyn Evans kontynuuje jazdę, ale strata do lidera wynosi ponad 13 minut. Ma to oczywiście związek z przygodą z poprzedniego oesu. Walijczyk twierdzi, że samochód nie jest sprawny w 100%, więc trzeba doprowadzić go do serwisu i dokładnie sprawdzić przed popołudniową pętlą.

Esapekka Lappi przejechał dość przeciętny odcinek. Jak powiedział na mecie – wynika to z kapcia złapanego w trakcie poprzedniej próby. Teraz Fin ma do dyspozycji jedynie 4 opony, więc musi uważać na kamienie, aby nie przebić kolejnej. Będziemy więc oglądać bardziej zachowawczą jazdę u kierowcy Toyoty na porannej pętli.

Aktualne informacje podają, że na OS4 pada właśnie silny deszcz! Kierowcy nie mogą więc liczyć na stabilizację, jeśli chodzi o warunki pogodowe na porannej piątkowej pętli.

Wyniki OS3 Rajd Sardynii 2018

OS3 Rajd Sardynii
wrc.com
Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen
Tagi

Podobne

Close