Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Neuville pokazuje klasę, Meeke opuszcza trasę! – OS12 Rajd Portugalii 2018

Neuville pokazuje klasę, Meeke opuszcza trasę!- OS12 Rajd Portugalii 2018

Pora na ostatni oes porannej pętli Rajdu Portugalii! Najdłuższy odcinek tego dnia, Amarante o długości 37,6 kilometra. Tutaj można naprawdę dużo stracić, ale też zyskać. Przed tym oesem Thierry Neuville oszczędzał opony na poprzednich przejazdach i ta strategia ewidentnie się opłaciła! Belg zanotował fenomenalny czas.

Kris Meeke wypadł z trasy na 31 kilometrze. Oficjalny komunikat zespołu Citroen mówi, że z załogą wszystko OK. Fakt jest jednak taki, że Brytyjczyk odpada z rywalizacji o czołowe lokaty. Rajd Portugalii zbiera swoje żniwa także w sobotę. Onboard pokazuje, że Kris wypadł z trasy w lewym zakręcie, gdzie tył jego C3 WRC ześlizgnął się z linii.

Wybrane dla Ciebie
OS12 Rajd Portugalii
WRC All Live

Esapekka Lappi urwał prawie 5 sekund Teemu Suninenowi, więc rywalizacja między Finami trwa. Także 5 sekund przewagi ma jeszcze Elfyn Evans nad Danim Sordo, w pojedynku o drugą pozycję w rajdzie. Thierry Neuville powiększa swoje prowadzenie, pewnie korzystając z faktu, że jego najwięksi rywale w Mistrzostwach Świata wypadli z rywalizacji już wczoraj.

Wyniki OS12 Rajd Portugalii 2018 w WRC:

OS12 Rajd Portugalii
wrc.com

WRC2:

Łukasz Pieniążek kontynuuje niezłą jazdę, ale spada na 3 pozycję za Pontusa Tidemanda w fabrycznej Fabii R5. Szwed narzucił tego dnia niesamowite tempo. Stephane Levebvre rozsiadł się póki co wygodnie na fotelu lidera, mając 50 sekund przewagi nad Tidemandem i minutę nad Pieniążkiem. Trzecie miejsce jest jednak niezagrożone, ponieważ Greensmith traci ponad minutę! Trzymamy więc kciuki za dobrą i bezbłędną jazdę Polaka na popołudniowej pętli!

Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie