Rajd MeksykuRajd Meksyku 2019RAJDYWRC

Sebastien Ogier w natarciu – Klasyfikacje WRC po Rajdzie Meksyku 2019

Ogier z kompletem punktów w Meksyku.

Szczęście sprzyja lepszym… Ta maksyma idealnie pasuje do urzędującego Mistrza Świata, który na próbie nr 10 popełnił błąd, złapał kapcia i gdy zanosiło się na sporą stratę czasową, pojawiła się czerwona flaga…

Sebastien Ogier ostatecznie wyjeżdża z Meksyku z solidna zaliczką punktową i przeskakuje w klasyfikacji cyklu WRC – Thierry Neuvilla, zaczyna też deptać po piętach Ott Tanakowi. Różnica miedzy kierowcą Toyoty a Citroena zmalał do kilku oczek!

Kluczowy Power Stage.

Jak widać na powyższym przykładzie wysokie miejsce w rajdzie nie gwarantuje pełnego sukcesu, kluczowe w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się także punkty wywalczone na Power Stage. Ogier podobnie ja w roku ubiegłym rozpoczyna sezon od wygranych w Monte Carlo i Meksyku, jednak po mimo zerowego dorobku w Szwecji (punkty za miejsce, 2 pkt zdobył na PS) na tym etapie rywalizacji zgromadził pięć oczek więcej jak w roku ubiegłym!

Dzięki szóstemu miejscu w generalce, do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji awansował meksykański kierowca w Skodzie Fabii R5 – Banito Guerra.

W klasyfikacji producentów Toyota odskoczyła na osiem punktów, drugiemu zespołowi, którym po Rajdzie Meksyku jest Citroen. Na trzecie miejsce, oczko za francuską ekipą spada Hyundai.

W WRC2 Pro na fotel wicelidera awansuje Łukasz Pieniążek,a na górze tabeli umocnił swoja pozycję M-sport.

Szczegółowa klasyfikacja w linku:

 

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close