PRASOWERajd KataloniiRajd Katalonii 2018RAJDYWRC2

Pieniążek i Mazur kończą sezon w pozytywnych nastrojach

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zaliczyli ostatni w tym roku start w cyklu WRC2. Podczas Rajdu Katalonii polska załoga Skody Fabii R5 zajęła 16. miejsce w swojej kategorii. W WRC2 zwyciężył fabryczny kierowca Skody Kalle Rovanpera, zaś w klasyfikacji generalnej triumfował Sebastien Loeb.

– Na niedzielnym Power Stage mieliśmy już bardzo fajne warunki atmosferyczne – pojawiło się słońce, przyczepność również się poprawiła i mogliśmy zaatakować trochę bardziej czołówkę.

– Wiemy, nad czym musimy popracować – wciąż musimy poprawić technikę jazdy, opis, to tam możemy odzyskać te kluczowe ułamki sekund. Kończymy cały sezon w pozytywnym nastroju, z dobrym wynikiem. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie regularnie punktować w WRC 2. Oczywiście szkoda piątkowej przygody w Hiszpanii, ale dobrą przesłanką jest tempo na asfaltach. Teraz duży nacisk położymy na to, aby przepracować mocno zimę i przygotować się jak najlepiej do sezonu 2019 – Łukasz Pieniążek

 – Sezon kończymy z nieco mieszanymi uczuciami – były dla nas bardzo fajne rajdy, jak na przykład Portugalia, były też takie z przygodami i mniej udane. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy jechać bardzo szybko i w porównaniu do zeszłego roku widać duży postęp. Sezon kończymy na plus, zawsze chcemy iść do przodu i rozwijać się, bo to domena każdego sportowca. Sezon w Hiszpanii kończymy w dobrych nastrojach.  podkreślił pilot Łukasza, Przemysław Mazur.

Tagi

Podobne

Close