Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2019RAJDYWRC

Polacy udawali prawdziwą załogę podczas Rajdu Finlandii

W piątek policja w Jyväskylä aresztowała dwóch trzydziestoletnich mężczyzn (prawdopodobnie narodowości Polskiej), którzy prowadzili samochód przypominający auto rajdowe po trasach Rajdu Finlandii z naklejkami Rajdu Finlandii i WRC!

Według raportu Policji drogowej, mężczyźni poruszali się samochodem (Mitsubishi Lancer) nie opodal oficjalnych odcinków specjalnych.

„Nie jest jeszcze pewne, czy podróżowali na odcinkach specjalnych tych samych co oficjalne” – mówi komisarz ds. Karnych Kari Aaltio z policji drogowej.

Według Aaltio mężczyźni zostali złapani w Keuruuntie poza normalnym ruchem. Podejrzani zmierzali w kierunku Jyväskylä. Informacje o fałszywym samochodzie rajdowym dotarły na policję od organizatorów Rajdu Finlandii

„-Mówiono, że mężczyźni prowadzili samochód rajdowy na odcinkach specjalnych.”

Po wstępnym przesłuchaniu, dwóch mężczyzn przyznało się do winy. Stwierdzili oni, że motywuje ich promocja rajdowa w ich kraju.

– Informacje otrzymaliśmy dość szybko i mogliśmy przekazać je organizatorom wydarzenia.

Aaltio mówi, że policja jest w posiadaniu materiałów dowodowych. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie w związku z kilkoma poważnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dochodzeniu będzie towarzyszyć ewentualne naruszenie praw autorskich w odniesieniu do naklejek organizatora umieszczonych na pojeździe oraz za przestępstwo związane z używaniem narkotyków

Zastępca dyrektora rajdu Kari Nuutinen z AKK Sports Oy, który organizuje Rajd Finlandii mówi, że mężczyźni nie zgłosili się do Rajdu.

– Podczas rejestracji wymagane są inne identyfikatory niż tylko same numery na drzwiach. Nie widzę możliwości by mogli oni uczestniczyć w rajdzie.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *