Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2020RAJDYWRC

Ogier sfrustrowany przebiegiem Rajdu Monte-Carlo

Po sześciu latach dominacji na swoich domowych trasach, Sebastien Ogier nie był w stanie przedłużyć swojej serii zwycięstw.

Francuska gwiazda rajdów planuje opuścić WRC po zakończeniu sezonu, co sprawia, że w poprzedni weekend miał prawdopodobnie ostatnią szansę by ścigać się na alpejskich oesach.

Nie będziemy ukrywać małego rozczarowania, gdy okazało się, że nasza seria dobiegła końca. Jestem trochę sfrustrowany, gdy nie udaje mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Ale 22 punkty w naszym debiucie dla Toyoty, jest na pewno obiecującym wynikiem. Daje nadzieję na resztę sezonu, z powodu dobrej atmosfery w zespole i dobrego poczucia za kierownicą. Nawet jeśli poprawić naszą dyspozycję w następnych rajdach, występ był dobry i potencjał Yarisa WRC jest niepodważalny.

Tak samo jak jego koledzy z zespołu, Ogier jest nowy w zespole Toyoty. Sześciokrotny Mistrz Świata twierdził, że brak zaznajomienia się z samochodem nie pomógł podczas pierwszej rundy WRC

Brakowało mi wiedzy na temat samochodu, która pozwoliłaby mi docisnąć w wymagających warunkach. Nie zapominajmy jednak, że to był nasz pierwszy występ w tej rajdówce i mamy w nim wiele doświadczenia.

 

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close