Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2019WRC

Ogier oskarża Andrea Adamo o nieczystą grę

Sebastien Ogier kierowca zespołu Citroen Racing, aktualny lider Rajdowych Mistrzostw Świata, oskarżył szefa Hyundaia, Andrea Adamo, o zastosowanie nieczystej taktyki podczas Rajdu Portugalii.

Ogier o wszystkim opowiedział na niedzielnej konferencji prasowej w Matosinhos. Według francuskiego kierowcy Andrea Adamo wykorzystał przepisy, aby samochody Hyundaia były w lepszej pozycji wyjściowej i kierowcy mogli pomóc swojemu koledze z zespołu Thierremu Neuvillowi.  Wedlug Ogiera zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, Hyundai nakazał Sordo i Loebowi spóźnienie się i wjechanie na odcinek pomiędzy nim, a Neuvillem, dając Belgowi przewagę. – podkreśla Ogier

Ogier był przekonany, że Sordo ma plan, by przejechać niedzielny etap, tak aby umożliwić koledze z zespołu Thierremu Neuvilleowi czysty przejazd bez kurzu.   Mówiąc o tym na konferencji prasowej, Ogier powiedział, że nie ma problemu z tą taktyczną zagrywką ze strony zespołu Hyundaia.

Andrea Adamo

„Dostałem informacje, nie od żadnych kierowców – podkreślił, iż ma swoje źródła – że ten wspaniały dżentelmen, którym jest Andrea Adamo, poprosił [Sordo], aby ten zatrzymał się na odcinku i ruszył przed Krisem [Meeke]. To było naprawdę wredne”. – powiedział Seb.

Ale potem dodał:

„Dzisiaj możemy być szczęśliwi, albo możemy podziękować jednemu człowiekowi, który jest Dani Sordo, ponieważ miały mieć miejsce bardziej znaczące dla rywalizacji. Ale na szczęście [Sordo] odmówił.

Ogier próbował wyjaśnić to co ma na myśli:

„Nie wiem, w którym momencie na odcinku [Sordo] miał się zatrzymać, a kiedy ruszyć, ale to dałoby Thierry’emu dodatkową czterominutową przerwę [czysty przejazd bez kurzu]”.

Kierowca Citroena zwrócił uwagę, że taktyka Hyundaia mogła znacząco wpłynąć na jazdę Krisa Meeke na odcinku specjalnym gdyż miał by dużo kurzu na trasie. W odpowiedzi szef zespołu Hyundaia Andrea Adamo powiedział że nie będzie komentował takich „oskarżeń o bardzo niskim poziomie”.

Thierry Neuville kierowca Hyundaia ukończył zawody na drugim miejscu, o jedno miejsce wyżej przed Ogierem – który zachował prowadzenie w mistrzostwach dzięki wygranej na Power Stage

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close